Polmic - FB

aktualności

Krościenko nad Dunajcem | XI Letni Festiwal „Pieniny – Kultura – Sacrum”

PIeninyPo dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, powraca do Krościenka nad Dunajcem Letni Festiwal „Pieniny – Kultura – Sacrum”, goszczący w murach kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. Przez pięć kolejnych sobót, począwszy od 17 lipca 2021, o godz. 19.00 będziemy mogli wysłuchać muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu znanych i cenionych instrumentalistów oraz wokalistów z Polski i Węgier.

Wspólnym mianownikiem koncertów będzie muzyka organowa, której od początku poświęcony jest Festiwal. Wysłuchamy jej w odsłonie solowej, jak również jako towarzyszącą skrzypcom, fletowi oraz w formie akompaniamentu dla głosu. Po raz pierwszy podczas przedsięwzięcia wystąpi krościeński Chór Parafii Wszystkich Świętych z programem reprezentującym unikatowe muzyczne sacrum Pienin: zabrzmią m. in. utwory Mikołaja Gomółki, Marcina Józefa Żebrowskiego, Feliksa Nowowiejskiego i Michała Lorenca. Natomiast w wykonaniu Błażeja Musiałczyka i Jacka Ścibora usłyszymy kompozycje Stanisława Kwiatkowskiego i Ottona Mieczysława Żukowskiego.

Tradycyjnie wszystkim koncertom towarzyszyć będzie wystawa przygotowana przez członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Organizatorem XI Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, na której stronie internetowej www.arsproarte.pl  oraz profilach społecznościowych na bieżąco można przeczytać o poszczególnych wydarzeniach.

Materiały promocyjne organizatora