Polmic - FB

nasze patronaty

Lusławice | Festiwal „Emanacje” – współczesność i jazz

EmanacjeNadchodzący weekend w Lusławicach przyniesie niezwykłe zestawienia repertuarowe i ciekawe konteksty wykonawcze. 17 lipca 2021 wystąpią Agata Zubel (mezzosopran), Karolina Mikołajczyk (skrzypce), Ivo Jedynecki (akordeon) i Orkiestra Muzyki Nowej pod batutą Szymona Bywalca. Z kolei 18 lipca usłyszymy legendę jazzu – Adama Makowicza.

EmanacjeMisją artystyczną Orkiestry Muzyki Nowej, którą zespół konsekwentnie realizuje od wielu lat, jest eksplorowanie obszaru muzyki współczesnej w poszukiwaniu dzieł znaczących, ważnych dla polskiej i światowej kultury muzycznej, które są warte szerokiej promocji. Podczas koncertu zespół oraz soliści zaprezentują różne oblicza muzyki XX i XXI wieku. Usłyszymy Strofy Krzysztofa Pendereckiego, Folk songs Luciana Beria oraz Koncert Opolski Piotra Mossa.

Adam Makowicz – światowej klasy wirtuoz fortepianu, artysta wielkiego formatu, jeden z najbardziej cenionych za granicą polskich artystów jazzowych – współpracował z najwybitniejszymi jazzmanami, w tym z Teddy’m Wilsonem i Benny’m Goodmanem. W 1977 wyemigrował do USA. Nagrał dla wytwórni fonograficznej CBS Columbia płytę Adam, występował w Carnegie Hall, na prestiżowych europejskich i amerykańskich festiwalach jazzowych. Od lat 90. XX w. Makowicz regularnie przyjeżdża do Polski, dając recitale solowe i występując z orkiestrami symfonicznymi, często w repertuarze klasycznym. Koncert w Lusławicach zakończy obchody jubileuszu 80-tych urodzin artysty.

Materiały prasowe organizatora

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowe informacje i bilety dostępne są na stronie www.emanacje.pl