Polmic - FB

aktualności

Katowice | Stream on Tour: koncert na saksofon, elektronikę i stream art

StreamOn22 lipca 2021 o godz. 21.00 odbędzie się pierwszy z koncertów w ramach cyklu „Stream on Tour”. Grzesiek Mart i Piotr Peszat wraz z przedstawicielami i przedstawicielkami polskiej współczesnej sceny muzyki klasycznej wspólnie będą realizować wizualno-dźwiękowe koncerty, streamowane na żywo do sieci.

„Stream on Tour” szuka oryginalnego sposobu wykorzystania wideo na żywo. Czy stream może być nowym rodzajem sztuki? Czym stream art będzie różnił się od streamu? 22 lipca „Stream on Tour” odwiedzi Katowice.

Peszat i Mart współpracują od dawna, eksperymentując ze sposobami na połączenie komponowania muzyki i obrazu. „Stream on Tour” będzie projektem, w ramach którego zostaną zaprezentowane prawykonania utworów Peszata rozpisane na klasyczne instrumenty, elektronikę oraz stream art. W ramach katowickiego koncertu będzie można usłyszeć i zobaczyć pierwszy z nich – Beautiful Music / Easy Listening #1 „Argo” na saksofon altowy, audio playback, wideo i stream art – w wykonaniu Bartłomieja Dusia, wykładowcy klasy saksofonu w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Znakomity saksofonista wykona również Monodram na saksofon i elektronikę w duecie z kompozytorem utworu – Stanisławem Bromboszczem, adiunktem katowickiej Akademii Muzycznej. 

Wydarzenie wsparto w ramach konkursu Muzykogranty realizowanego przez instytucję kultury Katowice Miasto Ogrodów.

Koncert dostępny będzie na kanale Facebook: https://www.facebook.com/GrzesiekMartDoc