Polmic - FB

aktualności

„Z klasyką przez Polskę”: Boarte Piano Trio na Mazowszu

BoartePo koncertach na Dolnym Śląsku, w kujawsko-pomorskim i na Mazurach cykl „Z klasyką przez Polskę” wraca na Mazowsze. Koncerty zespołu Boarte Piano Trio odbędą się 23, 24 i 25 lipca 2021 w Żyrardowie, Wiadernie i w Stawisku.

Zespół Boarte Piano Trio powstał w 2019. Składa się z doświadczonych kameralistów, którzy grali już w wielu renomowanych składach. Trio współtworzy trzech wybitnych polskich muzyków: pianista Konrad Skolarski, skrzypek Jarosław Nadrzycki i wiolonczelista Karol Marianowski. Członkowie zespołu są utytułowanymi artystami, laureatami wielu prestiżowych konkursów. Międzynarodową renomę zyskali dzięki licznym występom w Europie, obu Amerykach i Azji.

W najbliższych dniach artyści wystąpią w Resursie w Żyrardowie (23 lipca o godz. 19.00), w nowo otwartym Gminnym Domu Kultury w Wiadernie (24 lipca o godz. 17.00) oraz w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku (25 lipca o godz. 17.00). W ich interpretacji usłyszymy Trio fortepianowe Pawła Łukaszewskiego, a także Trio fortepianowe G-dur „Cygańskie” Josepha Haydna i Trio c-moll op. 66 nr 2 Felixa Mendelssohna.

Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” jest finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

ZOBACZ: wydarzenie na FB