Polmic - FB

aktualności

Łódź | Festiwal Łódź Czterech Kultur 2021

EdelmanFestiwal Łódź Czterech Kultur 2021, organizowany przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, odbędzie się w dniach 10–18 września pod hasłem „Przyszłość teraz!”.

Wśród biletowanych wydarzeń muzycznych są: koncert otwarcia z udziałem Patryka Pietrzaka, zespołu Muchy i izraelskiej multiinstrumentalistki Keren Tannenbaum, koncerty białoruskiej grupy Superbesse i niemieckiej The Notwist, a także widowisko „Muzyka Ksiąg Jakubowych” na kanwie powieści Olgi Tokarczuk. Premiera dzieła w wykonaniu m.in. kompozytorki i śpiewaczki Agaty Zubel, tria Bastarda i Lutosławski Quartet odbędzie się 11 września o godz. 20.00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza. Jak zaznaczają organizatorzy: „zainspirowana epickim dziełem Olgi Tokarczuk „Muzyka Ksiąg Jakubowych” sięga do historycznej i geograficznej przestrzeni, w której narodziła się i funkcjonowała intrygująca wyznaniowo i filozoficznie sekta frankistów. Z wielu muzycznych cegiełek rodzi się spójny kolaż, w którym obok klasyki – Haydna i Mozarta – pojawiają się kompozycje czerpiące z muzyki żydowskiej, turecko-bałkańskich klimatów, mołdawskich i ukraińskich obrzędów ludowych.

W sekcji teatralnej na widzów czekają cztery premiery, a także pokaz filmu @miriamfrompoland w reżyserii Piotra Szczepańskiego, warsztaty uważności dla dorosłych, spacery filozoficzne dla dzieci w nurcie głębokiej ekologii, filmowe i książkowo-filmowe spacery po Łodzi, Łódzki Piknik Różnorodności i Piknik Międzypokoleniowy z koncertem Majki Jeżowskiej i zespołu Dikanda w Parku Ocalałych.

Program – na stronie https://www.4kultury.pl/