Polmic - FB

aktualności

Warszawa | 64. Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

WJW 2021 roku 64. Festiwalowi Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, który odbędzie się w dniach 17–25 września, towarzyszy hasło „Zanurzenie” – Festiwal zanurza się w przestrzeni i czasie, w dźwiękach, symbolach, pozwala doświadczyć ich złożoności, różnorodności, niejednoznaczności i polifoniczności.

Na tegoroczną „Warszawską Jesień” składają się koncerty, formy operowe i okołooperowe, spektakle muzyczne, instalacje, performance, działania w przestrzeni publicznej, spotkania z artystami, warsztaty kompozytorskie i audycje Festiwalowego Radia Internetowego. Prezentujemy: ponad 60 kompozytorek, kompozytorów, autorek i autorów ze specjalną obecnością na Festiwalu Elżbiety Sikory, Ash Fure i Krzysztofa Knittla; 31 prawykonań i premier, z czego 18 dotyczy utworów przez Festiwal zamówionych i ulokowanych w trzech festiwalowych nurtach: głównym, Warszawskiej Jesieni Klubowo i XI Małej Warszawskiej Jesieni; a także wydarzenia mające status towarzyszących tegorocznemu Festiwalowi. Peryskop festiwalowej łodzi podwodnej idzie w dół, a „Jesień” zanurza się w muzyce i dźwiękach na dobrych dziewięć dni.

Tegoroczny festiwal powstał przy współpracy z: Instytutem Adama Mickiewicza, Instytutem Literatury, Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca, festiwalami Wien Modern i Donaueschingen Musiktage, IRCAM, Niemiecką Radą Muzyczną, siecią festiwali ULYSSES, Filharmonią Narodową, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, Programem Drugim i Trzecim Polskiego Radia, Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, klubem Pardon, To Tu i Austriackim Forum Kultury.

Jerzy Kornowicz

Strona Festiwalu: https://warszawska-jesien.art.pl/2021/strona-glowna