Polmic - FB

nasze patronaty

Zakopane | XIII Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na Szczytach”

Muzyka na szczytachW dniach 11–18 września 2021 Stowarzyszenie im. M. Karłowicza w Zakopanem zaprasza melomanów na XIII Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na Szczytach”. Wśród gwiazd tegorocznej edycji m. in. Marcin Masecki, Olga Pasiecznik, Agata Zubel, Szymon Komasa, Marcin Zdunik, orkiestra i chór NFM pod dyrekcją Marzeny Diakun oraz Camerata Silesia.

Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na Szczytach" jest interdyscyplinarnym wydarzeniem artystycznym, które w ciągu swoich 12 edycji zdobywa coraz szerszą publiczność. Wyjątkowa formuła Festiwalu zachęca do dialogu na wielu poziomach – artystów z melomanami, muzyków polskich z zagranicznymi, muzyki dawnych mistrzów z osiągnięciami muzyki najnowszej, artystów wybitnych i uznanych na całym świecie z debiutującymi na Festiwalu talentami. Program obecnej odsłony jest bardzo zróżnicowany, będzie można posłuchać zarówno dzieł z epoki baroku, jak i współczesnych kompozycji.

Zainauguruje Festiwal 11 września wykonanie utworów Krzysztofa Pendereckiego, Pawła Szymańskiego i Karola Szymanowskiego. 12 września w Teatrze im. S.I. Witkiewicza odbędzie się premiera wyjątkowego spektaklu przygotowanego specjalnie dla festiwalu „Muzyka na Szczytach” – La voix humaine F. Poulenca. 14 września w Kinie Miejsce w Zakopanem zostanie wyświetlony film w reżyserii Agnieszki Holland Kopia Mistrza. W Kościele św. Krzyża 15 września zadebiutują młodzi utalentowani muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Nowym Targu oraz Musica Mundana School z Belgii. Miłośników muzyki chóralnej zachwyci koncert 17 września: zabrzmią kompozycje Pawła Szymańskiego, Sofii Gubajduliny, Pawła Mykietyna i Johna Tavenera. Podczas koncertu finałowego utwory Johanna Sebastiana Bacha i Arvo Pärta usłyszymy w interpretacji znakomitych Marcina Maseckiego i Marcina Markowicza.

W ramach Festiwalu odbędą się ponadto spotkania publiczności z artystami i dziennikarzami („Klub Rozmów na Szczytach”) oraz dwie wyjątkowe wystawy: plenerowa przy ul. Krupówki – fotografii Andrzeja Ziółkowskiego, pokazujących oblicza wielu różnych religii wyznawanych w Indiach „The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum”, a także „Twórcy Podhala 6”, prezentująca dorobek artystyczny twórców mieszkających i tworzących na Podhalu.

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Strona Festiwalu: http://muzykanaszczytach.com/pl/