Polmic - FB

aktualności

Warszawa | „Muzyczne pory roku” – Jesień 2021

ZKPZwiązek Kompozytorów Polskich – Oddział Warszawski zaprasza 20 września 2021 o godz. 17.00 na koncert z cyklu „Muzyczne pory roku” – Jesień 2021, który będzie miał miejsce w warszawskiej siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (ul. A. Fredry 8).

Wystąpią saksofonista Cezariusz Gadzina i pianistka Anna Ciborowska, którzy tworzą wirtuozowski Exprezz Duo. Muzycy zaprezentują Elegię Macieja Małeckiego, Dialog Artura Cieślaka, A. Macieja Zielińskiego, Lapidaria Moniuszkowskie Alicji Gronau, Impressions I Weroniki Ratusińskiej, Preludia Sławomira Zamuszki, II Sonatę na saksofon altowy i fortepian Rafała Stradomskiego oraz 3 interludia sabałowe prezesa Oddziału Warszawskiego ZKP, Sławomira Czarneckiego.

Kulminacją koncertu będzie prawykonanie Rapsodii na saksofon altowy i fortepian (2021) Macieja Małeckiego, zadedykowanej Annie Ciborowskiej i Cezariuszowi Gadzinie – inicjatorowi powstania tej kompozycji. Utwór zamówiono przez Fundację TAK w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wstęp na koncert jest wolny!