Polmic - FB

aktualności

Świdnica | 20. rocznica ataku na World Trade Center: światowa premiera utworu Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej

FP11 września 2021 o godz. 18.00 w świdnickim Kościele Pokoju pw. Trójcy Świętej odbędzie się koncert z okazji 20-lecia wpisania Kościoła na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz 20. rocznicy ataku na World Trade Center. W roli solisty wystąpi wybitny pianista Rafał Blechacz.

Podczas koncertu odbędzie się światowa premiera Adagia pamięci ofiar zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej. Utwór, który został zamówiony u poznańskiej kompozytorki przez Filharmonię Poznańską, zaprezentuje Orkiestra Filharmonii pod dyrekcją Łukasza Borowicza – dyrektora muzycznego instytucji.

Poznańscy Filharmonicy pod batutą ich nowego dyrygenta-szefa towarzyszyć będą wybitnemu soliście. Rozchwytywany Rafał Blechacz rzadko pojawia się w Polsce. Ceniony i podziwiany na całym świecie pianista da swój jedyny w tym roku koncert z orkiestrą w Polsce właśnie w Świdnicy. W interpretacji artystów w słynnym Kościele Pokoju usłyszymy XXIII Koncert fortepianowy A-dur KV 488 Wolfganga Amadeusa Mozarta. W programie pojawi się również XL Symfonia g-moll KV 550 Mozarta.

Informacje o zaproszniach na koncert – na stronie https://sok.com.pl/wydarzenie/blechacz-gra-mozarta/