Polmic - FB

aktualności

„Z klasyką przez Polskę”: Zuzanna Nalewajek i Paweł Sommer

NIMiTPolski Impresariat Muzyczny zaprasza na koncerty wypełnione pięknymi pieśniami i cudowną muzyką fortepianową w interpretacji mezzosopranistki Zuzanny Nalewajek i pianisty Pawła Sommera. Koncerty odbędą się 10 września 2021 o godz. 18.00 w Barlineckim Ośrodku Kultury, 11 września o godz. 17.00 W Państwowej Szkole Muzycznej w Choszcznie oraz 12 września o godz. 16.00 w Ogrodzie Dendrologicznym Przelewice.

Zuzanna Nalewajek studiuje na wydziale wokalno-aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej i uczestniczy w Programie Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej działającej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Jest laureatką konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Z UMFC związany jest także Paweł Sommer: jest pracownikiem i doktorantem uczelni (klasa prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn), stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ceniony kameralista występuje również jako solista, a także towarzyszy śpiewakom na wielu prestiżowych konkursach i kursach w Polsce i za granicą.

W interpretacji znakomitych młodych artystów usłyszymy dzieła Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego, Stanisława Niewiadomskiego, Władysława Żeleńskiego, Emila Młynarskiego, a także Johannesa Brahmsa, Franza Schuberta i Hugo Wolfa.

Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” jest finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wstęp na koncerty jest bezpłatny!

Informacje o zaproszeniach: http://muzycznyimpresariat.pl/