Polmic - FB

patronaty

I Festiwal „Brzmienie Fest"

Brzmienie FestFestiwal „Brzmienie Fest" to pierwsza edycja nowego projektu muzycznego Fundacji Kultura Brzmienia, która odbędzie się w województwie dolnośląskim w dniach 9 października – 13 listopada 2021. Motywem przewodnim tego cyklu koncertów jest muzyka XX i XXI wieku w aranżacjach na różne zespoły instrumentalne i w wykonaniu cenionych polskich artystów.

Festiwal odbędzie się w kilku pięknych miejscach regionu: w Zamku na Wodzie w Wojnowicach (9 i 29 października), w Zamku Kliczków (6 i 13 listopada) oraz w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy (5 listopada). Udział w Festiwalu wezmą Time Quartet, Reed Connection Trio, Repercussion Percussion Group, flecistka Ewelina Zawiślak, skrzypek Maksymilian Grzesiak, mezzosopranistka Anna Werecka-Gryć, a także pianistki Kinga Firlej-Kubica i Iwona Sukienik. Ważne miejsce w programie Festiwalu zajmuje muzyka polska: w interpretacji artystów usłyszymy m. in. utwory Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Kilara, Henryka Mikołaja Góreckiego, Aleksandra Tansmana, Antoniego Szałowskiego, Weroniki Ratusińskiej-Zamuszko, Justyny Kowalskiej-Lasoń i Aleksandra Brycha.

Misją Fundacji Kultura Brzmienia jest zapraszanie ludzi do świata kultury: zajmuje się organizacją wydarzeń artystycznych, łącząc muzykę z innymi dziedzinami sztuki. I Festiwal „Brzmienie Fest” jest współfinansowany przez Fundację PZU i Fundację „Lotto" im. Haliny Konopackiej.

Patronat medialny nad festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Strona Fundacji: https://www.facebook.com/fundacjakulturabrzmienia/