Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Koncert Marzeny Majcher z wizualizacjami „TransLokacja”

Majcher17 października 2021 o godz. 16.00 w warszawskim domu kultury PROM Kultury Saska Kępa będzie miał miejsce koncert Marzeny Majcher z wizualizacjami TransLokacja.

Kompozytorka i gitarzystka Marzena Majcher przez krytyków i publiczność zaliczana jest do grona jednych z najciekawszych twórców wyznaczających nowe kierunki w tworzeniu muzyki współczesnej oscylującej z nauką. Jej projekt TransLokacja inspirowany jest teorią Wieloświata, według której może istnieć nieskończona ilość równoległych wszechświatów, w których żyje nieskończona ilość kopii nas samych, ale historia ich życia jest inna niż nasza i dzieje się w innych wymiarach. Będzie to muzyczna podróż do równoległych wszechświatów, które potencjalnie mogą istnieć. Podczas koncertu kompozytorka będzie sterować muzyką ruchem dłoni, tworząc nowe, nieprzewidywalne strefy brzmieniowe.

Muzyce będą towarzyszyć wizualizacje operatora filmowego Andrzeja Wojciechowskiego, znanego ze zdjęć m. in. do filmów Moje Córki krowy, Noc Walpurgii, Zabawa, zabawa, laureata licznych nagród za filmy eksperymentalne.

Projekt powstał w ramach programu „Mobilni w Kulturze 2021”, finansowanego przez m.st. Warszawa. Realizator Programu – Fundacja Inna Przestrzeń.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

ZOBACZ: wydarzenie na FB