Polmic - FB

nasze patronaty

Łódź | I Międzyuczelniana Konferencja Naukowo-Artystyczna „contraddizioni"

AMKoło Naukowe Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza do uczestnictwa w I Międzyuczelnianej Konferencji Naukowo-Artystycznej „contraddizioni”, która odbędzie się online w dniach 21–22 października 2021 roku.

Ideą przyświecającą wydarzeniu jest konfrontowanie zjawisk artystycznych. Tematyka pierwszej edycji dotyczy badania „contraddizioni” (z włoskiego - sprzeczności) i podobieństw – relacji w twórczości funkcjonującej na pograniczu współczesnej muzyki poważnej i popularnej.

Każda odsłona wydarzenia będzie okazją do nawiązania współpracy z innym kołem naukowym polskiej uczelni muzycznej lub uniwersytetu. Partnerami pierwszej edycji są Koło Artystyczno-Naukowe Nowych Mediów oraz Koło Naukowo-Artystyczne Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W konferencji weźmie również udział dr Andrzej Mądro (Akademia Muzyczna w Krakowie), a także pedagodzy łódzkiej i wrocławskiej akademii muzycznych. Wykłady wygłoszą: prof. Cezary Duchnowski, prof. Artur Zagajewski, dr Katarzyna Dziewiątkowska, dr Marta Śniady, dr Adam Porębski i mgr Anna Wójcikowska. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach kompozytorskich z Jackiem Sotomskim.

Drugi dzień konferencji będzie okazją do zaprezentowania efektów studenckich oraz doktoranckich badań i przemyśleń, prezentujących konfrontacje muzyki popularnej i klasycznej. Wybrane artykuły, za zgodą autorów i autorek, zostaną opublikowane w pokonferencyjnym wydawnictwie oraz na łamach zaprzyjaźnionych tytułów.

W ramach konferencji odbędą się dwa koncerty online: koncert z utworami dedykowanymi triu rockowemu, a także set DJ-ski, do którego zostaną użyte sample, między innymi z materiałem zarejestrowanym w czasie pierwszego koncertu.

Piotr Mika

Patronat medialny nad konferencją objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Dodatkowe informacje: http://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/contraddizioni