Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | „Scena Młodych” w NOSPR: Cracow Golden Quintet

NOSPR15 listopada 2021 o godz. 19.30 w ramach cyklu NOSPR „Scena Młodych” wystąpi Cracow Golden Quintet – laureaci II nagrody Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

„Scena Młodych” pulsuje energią i entuzjazmem debiutantów, dla których występ w NOSPR jest ważnym momentem w drodze do wielkiej kariery – są to koncerty dla wszystkich, którzy od uznanych nazwisk wolą muzyczne odkrycia i kiełkujące talenty.

Cracow Golden Quintet wykonuje utwory muzyki zarówno klasycznej, jak i rozrywkowej — od epoki klasycyzmu po muzykę współczesną oraz specjalizuje się w wykonawstwie i promocji muzyki polskiej. Prezentuje utwory zapomniane, rzadko wykonywane na estradach, a także bierze udział w prawykonaniach oraz nagraniach utworów z XX i XXI wieku. Zespół doceniano zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, czego potwierdzeniem jest szereg nagród, zdobytych podczas konkursów międzynarodowych, oraz występy w prestiżowych salach koncertowych. W 2020 roku, nakładem wydawnictwa DUX, ukazała się debiutancka płyta kwintetu z muzyką polską, która została nominowana do nagrody „Fryderyk” 2021 w kategorii „Album Roku – Muzyka Kameralna”.

Podczas najbliższego koncertu w ich wykonaniu usłyszymy Kwintet na instrumenty dęte Wojciecha Kilara, Mini-Quintetto Józefa Świdra, a także Trois pièces brèves Jacquesa Iberta, Three Shanties Malcolma Arnolda i Belle epoque en Sud-America Júlia Medaglii.

Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2021 / 2022 NOSPR sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Informacja o biletach: https://nospr.org.pl/pl/kalendarz/scena-mlodych-cracow-golden-quintet-2