Polmic - FB

nasze patronaty

Gdańsk | Koncert z okazji Roku Mieczysława Fogga

FoggW roku 2021 Teatr Otwarty w Gdańsku obchodzi Jubileusz 25-lecia istnienia. Kolejnym wydarzeniem zaplanowanym przez organizatora w ramach roku jubileuszowego jest koncert „Odpukaj Pan” z okazji Roku Mieczysława Fogga. W 2021 roku przypada 120. rocznica urodzin nestora polskiej piosenki. Koncert odbędzie się 20 listopada o godz. 18.00 w Dworze Artusa w Gdańsku.

Mieczysław Fogg był najpopularniejszym wykonawcą szlagieru To ostatnia niedziela. Utwór Jerzego Petersburskiego o kończącym się szczęściu, który powstał w 1935 roku, podczas najbliższego koncertu wykonany będzie w języku hebrajskim. W programie koncertu znajdą się inne znane utwory z repertuaru Mieczysława Fogga, autorstwa Henryka Warsa, Władysława Daniłowskiego, Stanisława Ferszko, Juliana Fronta, Artura Golda, Zygmunta Karasińskiego, Szymona Kataszka, Alberta Harrisa, Zygmunta i Adama Lewandowskich.

Główny wykonawca koncertu – śpiewak Dariusz Wójcik – jest laureatem honorowego wyróżnienia „Złoty Liść Retro 2013”. To zacne wyróżnienie przyznała mu Rodzina Foggów w uznaniu zasług i dorobku artystycznego oraz za podtrzymywanie tradycji i popularyzację twórczości okresu dwudziestolecia międzywojennego. W 2020 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Dariusza Wójcika Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Klimat koncertu współtworzyć będzie towarzyszący Dariuszowi Wójcikowi zespół pod nazwą Cuarteto Re!Tango w składzie: Paweł A. Nowak (bandoneon), Łukasz Perucki (skrzypce), Paweł Zawada (fortepian), Sebastian Wyszyński (kontrabas).

Bilety w cenie 40 PLN do nabycia na miejscu na 2 godziny przed koncertem (rezerwacja biletów: 600 290 214).

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

ZOBACZ: wydarzenie na FB