Polmic - FB

aktualności

Zabrze | IX Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego – poziom 320

310 Po ubiegłorocznej, pandemicznej przerwie do Zabrza powraca Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego – poziom 320. W dniach 26-27 listopada 2021 pod hasłem Kameralnie odbędą się dwa koncerty oraz projekcja filmu Maska.

Chociaż organizatorzy nie zapomnieli o swojej publiczności w czasie lockdownu, opłakując śmierć Patrona Festiwalu filmową impresją Agnus Dei w trakcie online’owej edycji poziomu 320, dopiero teraz będzie można pożegnać Mistrza jego muzyką wykonywaną na żywo z udziałem publiczności.

26 listopada o godz. 17.00 w Kopalni Guido odbędzie się pokaz filmu opartego na kanwie twórczości Stanisława Lema Maska w reżyserii braci Quay z muzyką Krzysztofa Pendereckiego De natura sonoris. Po projekcji Kwartet Śląski wykona II Kwartet smyczkowy, Kwartet klarnetowy „Abschied/Pożegnanie” (w wersji fletowej z udziałem Massimo Marcelli) oraz IV Kwartet smyczkowy Maestro. Dzień później w Filharmonii Zabrzańskiej o godz. 19.00 Massimo Mercelli wystąpi wraz z Sinfoniettą Cracovią pod batutą Jurka Dybała. Usłyszymy Trzy utwory w dawnym stylu, Sinfoniettę nr 2 „Abschied/Pożegnanie”, Sinfoniettę nr 3Kartki z nienapisanego pamiętnika Krzysztofa Pendereckiego, a także utwory Michaela Nymana i Antonína Dvořáka. Podczas koncertu odbędzie się także promocja płyty Penderecki’s Sinfonietta(s) (2021, Sony Classical).

Szczegółowe informacje: https://penderecki320.com/