Polmic - FB

nasze patronaty

Wrocław | Kolędy świata

NFMKoncert „Kolędy świata” w Narodowym Forum Muzyki 28 grudnia 2021 roku o godz. 19.00 to wspaniała propozycja dla wszystkich spragnionych atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Tego wieczoru usłyszymy dwie pierwsze symfonie dziecięce Wolfganga Amadeusa Mozarta, klasyczną kompozycję bożonarodzeniową Arnolda Schönberga, a także urzekające kolędy z różnych części świata. Na estradzie Narodowego Forum Muzyki wystąpią West Side Sinfonietta oraz Chór NFM pod dyrekcją skrzypka Marcina Danilewskiego.

Kilka dni po tradycyjnej wigilijnej wieczerzy świąteczny nastrój zawita również do NFM. Stanie się tak za sprawą wyjątkowego koncertu, podczas którego muzycy przybliżą słuchaczom kolędy pochodzące z różnych miejsc i czasów w opracowaniu polskich kompozytorów: Michała Zielińskiego, Krzysztofa Grzeszczaka i Jakuba Wiktora Kowalewskiego.

Zabrzmią zarówno utwory refleksyjne, jak i te o bardziej żywiołowym charakterze. West Side Sinfonietta rozpocznie wieczór skomponowaną w Chelsea Symfonią E-dur KV 16 Mozarta i Symfonią B-dur, pierwotnie oznaczona w katalogu dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta jako KV 17. Z kolei Weihnachtsmusik, przeznaczone na kameralną obsadę dwojga skrzypiec, wiolonczeli, harmonii i fortepianu, to dzieło wyjątkowe w dorobku czołowego twórcy dodekafonii. Skomponowane zostało w grudniu 1921 roku na potrzeby celebracji świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny i przyjaciół. Utworem tym Schönberg po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem kontrapunktu. Jako podstawę chorałową obrał dwie dobrze znane kolędy: protestancką Es ist ein Ros entsprungen i katolicką Stille Nacht.

Materiały prasowe organizatorów

Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2021 / 2022 Narodowego Forum Muzyki sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Informacja o biletach: https://www.nfm.wroclaw.pl/