Polmic - FB

nasze patronaty

Bydgoszcz | Międzynarodowa Konferencja „Kompozytorzy a muzyka użytkowa”

AMWydział Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku, Katedry Teorii Muzyki i Kompozycji oraz Pracowni Kultury Muzycznej i Folklorystyki Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Kompozytorzy a muzyka użytkowa”, która odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2022 roku w formie hybrydowej bądź online. Termin nadsyłania abstraktów upływa 31 grudnia 2021.

Pochylając się nad różnorodnymi formami i polami zastosowań muzyki rozumianej jako sztuka społecznie użyteczna zwracamy uwagę na wielość problemów, jakie wiążą się z tym zagadnieniem: warsztat kompozytorski, funkcje pełnione przez sztukę, kwestie wartości, jakich utwór muzyczny jest depozytariuszem, dylematy artystyczne, współczesne techniki pozwalające na kreację dźwięku odpowiednio do przyjętych założeń – wskazują jednocześnie na tematykę badawczą, która będzie przedmiotem dyskusji podczas konferencji.

By wziąć udział w wydarzeniu należy przesłać drogą elektroniczną tematy wystąpień wraz z abstraktami (do 700 wyrazów) do dnia 31 grudnia 2021 roku na adres kierownika naukowego konferencji dr Barbary Mielcarek-Krzyżanowskiej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Osoby, których zgłoszenia zostaną zakwalifikowane do programu konferencji, organizatorzy powiadomią drogą mailową. Czas wystąpień nie powinien przekroczyć 20 minut. Językami konferencyjnymi są język polski i angielski.

Uwzględniając obecną sytuację konferencja odbędzie się w trybie online lub hybrydowym (łączącym tryb online ze stacjonarnym).

Przewidywana jest również publikacja tekstów zaprezentowanych podczas konferencji przez Wydawnictwo Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego.

W ramach konferencji naukowej 27 kwietnia 2022 o godz. 19.00 w Akademii będzie miał koncert „Divertimenti. Muzyka nie mniej ważna”, podczas którego w wykonaniu pedagogów i studentów Uczelni zabrzmi muzyka Witolda Lutosławskiego i Romana Maciejewskiego.

Barbara Mielcarek-Krzyżanowska

Patronat medialny nad Konferencją objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.