Polmic - FB

nasze patronaty

Ankieta na temat wiedzy o komponujących kobietach i ich dziełach oraz nagrody

Musique_est_une_femmeDobiega końca projekt „Musique est une femme” fundacji TAK – Temat Aktualny Kultura, współfinansowany w latach 2020–2021 przez program europejski Kreatywna Europa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podsumowując projekt fundacja zaprasza do udziału w ankiecie (do 31 grudnia 2021) na temat wiedzy o komponujących kobietach i ich utworach.

Utalentowane kobiety skomponowały wiele cennych dzieł muzycznych. Niestety, były one zawsze wykonywane znacznie rzadziej niż kompozycje ich kolegów po fachu i w konsekwencji popadały często w niesłuszne zapomnienie. Projekt „Musique est une femme” próbował zmierzyć się z konsekwencjami tego problemu, organizując m. in. konkurs video. Koordynatorem merytorycznym projektu jest muzykolog dr Marlena Wieczorek.

Ankieta na temat wiedzy o komponujących kobietach i ich dziełach jest anonimowa. Dziesięciu losowo wybranych uczestników ankietowania może otrzymać płyty CD z premierowymi nagraniami utworów Isabelli Leonardy w wykonaniu Capella Musicale del Duomo di Novara z dedykacją dyrygenta zespołu Paola Monicelliego.

Link do ankiety https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSea2DnjkFHZwvLA4CHZ--GC87CCDT1bLT2FiSTHpeDk5_Y5RA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0 

Zapraszamy gorąco do tej ciekawej przygody poznawczej!

Patronat medialny nad projektem „Musique est une femme" objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej o projekcie: https://fundacjatak.pl/