Polmic - FB

aktualności

Nie żyje Jolanta Zdechlikiewicz...

ZdechlikiewiczZmarła kompozytorka Jolanta Zdechlikiewicz-Reclik, członek zwyczajny Związku Kompozytorów Polskich od 1989 roku... Msza pogrzebowa odbędzie się 23 grudnia 2021 o godz. 12.00, w Kościele Rzymskokatolickim p.w. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Czeladzi.

Jolanta Zdechlikiewicz-Reclik, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, była nie tylko kompozytorem i wspaniałą pianistką, ale przede wszystkim utalentowanym pedagogiem, przez całe zawodowe życie związana z Siemianowicami Śląskimi.

Na wielu polach współpracowała z Siemianowickim Centrum Kultury. Przez wiele lat była nauczycielem w Społecznym Ognisku Muzycznym. Kilka lat temu stworzyła Szkołę Artystyczną Muzykalne Siemianowice, której była dyrektorem. Jej wychowankowie zostali laureatami wielu konkursów na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim i często występowali w różnych oddziałach Siemianowickiego Centrum Kultury.

Utwory Jolanty Zdechlikiewicz-Reclik prezentowane były podczas rozmaitych festiwali, w tym na Śląskich Dniach Muzyki Współczesnej. Tworzyła wspaniałe utwory dla dzieci, które angażowały dziecięcą publiczność do wykonania muzyki współczesnej, również z wykorzystaniem samodzielnie wykonanych instrumentów.

Cześć Jej pamięci!