Polmic - FB

nasze patronaty

Poznań | X Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Neofonia”

NeofoniaHasłem przewodnim tegorocznej X edycji Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej „Neofonia”, która odbędzie się w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w dniach 19–20 stycznia 2022, jest „Muzyka. Ruch. Obraz”. Konferencji towarzyszyć będą koncerty i warsztaty body percussion.

Podczas Konferencji w Sali Prezydenckiej odbędą się trzy panele tematyczne: „Obraz, wizualność”, „Intermedialność” oraz „Teatr, taniec, sceniczność”.

19 stycznia o godz. 10.00 w Sali Błękitnej będą miały miejsce również warsztaty body percussion prowadzone przez dra Bartłomieja Milera, na które można się zapisywać poprzez mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 16 stycznia (liczba miejsc ograniczona).

Tego samego dnia o godz. 18.00 w Auli Nova podczas Międzyuczelnianego Koncertu Kompozytorskiego zostaną wykonane utwory studentów i doktorantów polskich Akademii Muzycznych: Kamila Polaka, Andreja Yakushawa, Miłosza Kędry, Artura Szczepkowskiego, Grzegorza Urana, Wiktorii Różyckiej, Magdaleny Białeckiej, Justyny Tobery, Mikołaja Jarczyńskiego, Tymoteusza Lasika, Seweryna Otto, Joanny Czarny i Dawida Dąbrowskiego.

Kolejny Koncert – Muzyczno-Ruchowy – 20 stycznia o godz. 18.00 w Sali Błękitnej, jest odpowiedzią na hasło tegorocznej Neofonii. Studenci poznańskiej uczelni w ramach współpracy z Kołem Artystyczno-Naukowym Studentów Rytmiki stworzyli graficzne utwory do których opracowana została interpretacja ruchowa. Usłyszymy kompozycje Barbary Zach, Mikołaja Jarczyńskiego, Bartosza Wolaka, Joanny Wilczyńskiej, Joanny Czarny, Justyny Tobery, Tomasza Ciotuchy, Miłosza Kędry i Wiktora Zawistowskiego.

Na oba koncerty również obowiązują zapisy mailowe (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do dnia 16.01.2022.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegóły – na stronie https://www.facebook.com/kanamp2012