Polmic - FB

nasze patronaty

Wrocław | Równonoc

NFMProgram koncertu NFM Orkiestry Leopoldinum 26 marca 2022 o godz. 18.00 przedstawia się fascynująco: znalazły się w nim bowiem utwory kompozytorów mniej rozpoznawalnych, a wartych uwagi słuchaczy. Wielką atrakcją będzie prawykonanie Koncertu fortepianowego „Equinox” Rudiego de Bouwa, którym pokieruje sam kompozytor.

Koncert rozpocznie wykonanie Melodii Myroslava Skoryka. Ten krótki, śpiewny i nieco melancholijny utwór jest motywem przewodnim dramatu wojennego Vysokyy pereval z 1982 roku. Następnie wysłuchamy Koncertu fortepianowego „Equinox” Rudiego de Bouwa. Kompozytor i dyrygent przyszedł na świat w 1970 roku, a kształcił się w Luksemburgu i Liège. Jego dorobek obejmuje dzieła fortepianowe, kameralne i przeznaczone na większe składy, w tym na smyczki. Artysta często pojawia się we Wrocławiu, by pokierować NFM Orkiestrą Leopoldinum, a prawykonanie jego najnowszego dzieła będzie dużą atrakcją tego koncertu.

Ostatnim utworem w programie koncertu jest Suita austriacka op. 51 Sergiusza Bortkiewicza. Ten urodzony w 1877 roku w Charkowie kompozytor polskiego pochodzenia w 1922 roku osiadł w Wiedniu. Austria stała się jego drugim domem, a wyrazem jego sympatii dla tego kraju jest przystępna i eklektyczna suita z 1939 roku, będąca hołdem złożonym austriackiej kulturze.

Materiały prasowe organizatorów

Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2021 / 2022 Narodowego Forum Muzyki sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej: https://www.nfm.wroclaw.pl