nasze patronaty

Wieliczka | VII Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Motion Music Festival

POLMICPatronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

VII Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Motion Music Festival odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2022 w Zespole Szkół Muzycznych w Wieliczce. Organizatorami konkursu są Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu oraz Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce.

Konkurs ma na celu popularyzację akordeonu jako instrumentu o wielu obliczach i ogromnych możliwościach brzmieniowych oraz pielęgnowanie polskiej tradycji poprzez odwołanie się do polskiego folkloru. Skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I stopnia (wszystkich klas) oraz do uczniów szkół muzycznych II stopnia (klasy od I do IV).

Równoległą myślą przewodnią Konkursu jest twórczość Motion Trio, która prezentowana jest w ramach „Motion Music Festival". Motywem przewodnim siódmej edycji Konkursu będzie muzyka polskich kompozytorów na akordeon oraz muzyka skomponowana lub opracowana na akordeon (zespoły akordeonowe) przez Motion Trio.

Obok przesłuchań konkursowych organizatorzy zapewniają możliwość obcowania z muzyką także podczas koncertów i warsztatów. W tegorocznej edycji „Motion Music Festival" planowane są warsztaty z muzykami zespołu Motion Trio nad utworem Janusza Wojtarowicza Paweł i Gaweł oraz wspólny koncert uczestników wraz z zespołem Motion Trio.

Beata Miętka

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach: http://www.smczaslaw.pl/PagesTree/pagesTreeMenu/view/item/1300/idCat/2/id/95.html 

oraz https://www.smuzwieliczka.edu.pl/content/regulamin-3