Polmic - FB

nasze patronaty

XIV Konkurs Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców 2022 online

POLMICPatronat medialny nad Konkursem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej ogłasza XIV Konkurs Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców 2022. Konkurs jest otwarty dla solistów – instrumentalistów i wokalistów. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 października. Honorowy Patronat nad Konkursem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Związek Kompozytorów Polskich.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczący się i studiujący w Polsce (bez względu na obywatelstwo) oraz obywatele polscy uczący się i studiujący za granicą – uczniowie szkół muzycznych II stopnia oraz studenci uczelni muzycznych (studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie, podyplomowe).

Przedmiotem konkursu jest muzyka XX i XXI wieku. Każdy utwór musi być skomponowany przez innego kompozytora, w tym co najmniej jednego kompozytora polskiego. Ponadto, jeden z wybranych do wykonywania utworów musi pochodzić z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Przesłuchania konkursowe odbędą się wyłącznie w formie zdalnej, w dniach 9–15 października 2022 roku.

Zgłoszenia należy nadsyłać wyłącznie formie elektronicznej (audio-video), za pośrednictwem usługi WeTransfer do dnia 1 października 2022 r.

Wpisowe na Konkurs wynosi 100zł.

Uczestników oceni Jury w składzie: Dariusz Przybylski, Anna Dorota Władyczka, Maciej Żółtowski. Laureaci zostaną wyłonieni 15 października 2022 roku.

Koncert Laureatów, współorganizowany z Programem 2 Polskiego Radia, odbędzie się 5 listopada 2022 o godz. 19.00, w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej w Warszawie.

Nagrody zostały ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Konkursu jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej: www.ptmw.art.pl