Polmic - FB

nasze patronaty

Gdańsk | Koncert Finałowy Konkursu Kompozytorskiego na Duet z Harfą

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICKatedra Kompozycji oraz Katedra Organów, Klawesynu, Akordeonu, Gitary i Harfy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zaprasza na Koncert Finałowy Konkursu Kompozytorskiego na Duet z Harfą, który odbędzie się 23 maja 2022 o godz. 18.00 w Sali Senatu w budynku czerwonym Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Przedmiotem Konkursu dla studentów klas kompozycji uczelni muzycznych w Polsce był utwór przeznaczony na dowolny duet instrumentalny z harfą, o czasie trwania mieszczącym się w przedziale 4-6 minut. Do udziału w Konkursie zgłoszono 16 kompozycji. Podczas posiedzenia w dniu 13 lutego 2022 Jury Konkursu przyznało 5 nagród i 1 wyróżnienie.

Zwycięskie kompozycje autorstwa Anny Stolarczyk, Piotra Kasiłowskiego, Szymona Kusiora oraz Magdaleny Białeckiej zostaną wykonane przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz profesjonalnie nagrane. Podczas koncertu laureaci otrzymają także prezenty - płyty z muzyką polską wydane przez Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Koordynatorem Konkursu jest Kamil Cieślik, prodziekan Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki gdańskiej Akademii Muzycznej.

Szczegółowy program: https://amuz.gda.pl/wydarzenia/koncert-finalowy-konkursu-kompozytorskiego-na-duet-z-harfa,977