Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | Marcin Wyrostek: Galowy koncert jubileuszowy

Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2021 / 2022 Narodowego Forum Muzyki sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

NOSPRGalowy koncert jubileuszowy Marcina Wyrostka odbędzie się w NOSPR 26 czerwca 2022. Artysta wystąpi w wielu różnych formacjach muzycznych: solo, w duetach, wraz ze swoimi zespołami Coloriage i Corazon oraz z Orkiestrą kameralną NOSPR. Na estradzie towarzyszyć mu będą muzycy, z którymi gra już od wielu lat oraz goście specjalni: Stanisław Soyka i Magda Steczkowska.

Podczas koncertu zabrzmią utwory nawiązujące do poszczególnych etapów muzycznej drogi artysty, międzynarodowych konkursów akordeonowych i dotychczasowych autorskich albumów: Magia del Tango, Marcin Wyrostek & Coloriage, For Alice i Polacc.

Będą także muzyczne niespodzianki i premierowe wykonania nowego muzycznego projektu artysty. W programie znajdą się m.in. dzieła I. Albéniza, A. Vivaldiego, A. Piazzolli, A. Biełoszyckiego i W. Kilara; ponadto zabrzmi muzyka ludowa i śląska oraz autorskie kompozycje Marcina Wyrostka i muzyków z zespołu.

Materiały prasowe organizatorów

Więcej: https://nospr.org.pl/