Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | VII SuperSam + 1: Barbara Drazkov & Mazen Kerbaj

polmicPatronat medialny nad cyklem koncertowym objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

29 czerwca 2022 w warszawskim klubie SPATiF o godz. 19.00 rozpocznie się VII edycja cyklu wystąpień mistrzowskich SuperSam + 1. W tym roku spotkamy się w formule mini festiwalu, która poza głównymi duetami przewiduje dodatkowe koncerty.

„SuperSam +1” realizowany jest przez warszawskie kluby Mózg i DZiK. To cykl wystąpień mistrzowskich, koncentrujący się głównie wokół muzyki, ale też sztuki performance, multimediów, monodramu. Podczas „SuperSam +1” prezentowani są uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne. „Super” w tytule oznacza, że program budowany będzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów. „Sam” mówi oczywiście o występie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu. „+ 1” w tytule oznacza, że każdy wieczór uwieńczony jest występem w duecie. 29 czerwca po raz pierwszy spotkają się na scenie Barbara Drazkov i Mazen Kerbaj.

Barbara Drazkov (Drążkowska) to pianistka, preparatorka pianin, kompozytorka i performerka mieszkająca w Brukseli. Po studiach w poznańskiej Akademii Muzycznej, jako stypendystka Rządu Niemieckiego, kontynuowała naukę w Kolonii i Lubece. Następnie przeniosła się do Hiszpanii, gdzie pracowała z muzykami flamenco i zespołami muzyki współczesnej w Sewilli. Od 11 lat mieszka w Belgii i koncertuje na całym świecie. Związana jest z teatrami tańca współczesnego w Belgii, Holandii i Hiszpanii; komponuje muzykę do teatru i filmu animowanego.

Mazen Kerbaj - libański autor komiksów, artysta wizualny i muzyk - wykładał na Uniwersytecie Amerykańskim w Bejrucie. Jest jednym z kluczowych artystów libańskiej sceny wolnej improwizacji i muzyki eksperymentalnej.

Więcej – na stronie na stronie: http://supersam.mozg.pl