Polmic - FB

nasze patronaty

Kraków | Koncert z laureatem Konkursu Nielsena: Sinfonietta Cracovia i Bohdan Luts

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

polmicW ramach współpracy z Międzynarodowym Konkursem Carla Nielsena Sinfonietta Cracovia zaprosiła do wspólnego koncertu 17-letniego skrzypka ze Lwowa i laureata ostatniej edycji Konkursu, Bohdana Lutsa. Efektem tego spotkania będzie koncert 2 lipca 2022 o godz. 19.00 w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, łączący klasyczne kompozycje Mozarta z utworem Krzysztofa Pendereckiego Kartki z nienapisanego dziennika.

Międzynarodowy Konkurs Carla Nielsena to odbywające się w Odense w Danii wydarzenie o europejskiej renomie i rosnącym z roku na rok prestiżu. Jego wyjątkowy format polega na przygotowaniu młodych artystów do spotkania z wyzwaniami współczesnej muzyki oraz nagradzaniu najzdolniejszych wirtuozów: flecistów, klarnecistów i skrzypków. W mieście narodzin Carla Nielsena wiosną 2022 roku jury wyróżniło kilku solistów spośród 72 uczestników i uczestniczek.

Lwowski wirtuoz wystapi tego wieczoru w oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie wraz z Sinfoniettą Cracovią pod batutą Jurka Dybała.

Krzysztof Siwoń

Informacja o biletach: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1177-koncert-z-laureatem-laureatka-konkursu-nielsena-77334?id=407573