Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | Lato z filmem w Filharmonii Śląskiej: Movies for voices

polmicPatronat medialny nad sezonem koncertowym 2021/2022 Filharmonii Śląskiej sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Zapraszamy na lipcowe koncerty w Filharmonii Śląskiej, podczas których zabrzmi muzyka znana z wielkiego ekranu, w tym utwory Wojciecha Kilara. 1 lipca 2022 o godz. 19.00 na wieczór muzyki filmowej zaprosi Chór Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jarosława Wolanina. Partie solowe podczas koncertu inaugurującego ten letni cykl koncertowy wykonają Robert Czmok (saksofon) oraz Adam Eibin (fortepian).

Program wypełnią utwory, które towarzyszą nam podczas oglądania wielkich hitów filmowych. Będzie to okazja do wysłuchania dzieł stworzonych na potrzebę takich obrazów, jak np. Pan od muzyki, Jak w niebie, Amadeuszczy filmy z serii o Jamesie Bondzie. Co więcej, filharmonicy wykonają utwory, które co prawda zostały stworzone z myślą do wykonywania koncertowego, ale okazały się inspiracją dla wielu reżyserów i pojawiły się niejednokrotnie w filmach.

Nie zabraknie także dzieł polskich, takich jak Agnus Dei Wojciecha Kilara (Ukryte życie, serial Król Münsteru), Sobbling Silence Adriana Robaka (Blocks of memory), czy też pieśni ludowej Kajze mi się podział, którą można usłyszeć w ścieżce dźwiękowej filmu Sól ziemi czarnej.

Marta Szybiak

Więcej: https://filharmonia-slaska.eu/production/movies-for-voices-czmok-eibin-wolanin-chor/