Polmic - FB

nasze patronaty

Nowy Sącz, Łącko | VIII Małopolska Akademia Talentów

polmicPatronat medialny nad projektem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Małopolska Akademia Talentów po raz ósmy zagości w regionie. W kalendarzu festiwalowych koncertów znajdzie się coś dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej. Koncerty odbędą się w Nowym Sączu i Łącku w Małopolsce w dniach 22 czerwca – 2 lipca 2022. Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Rozpocznijmy lato z muzyką klasyczną!

Inauguracja tegorocznej edycji Małopolskiej Akademii Talentów odbędzie się w Małej Galerii w Nowym Sączu 22 czerwca o godz. 18:00. Pianistka Karina Vorobey oraz wiolonczelistka Valentyna Czekamova wykonają program złożony z dzieł Franza Liszta, Adama Walacińskiego i Andrzeja Sztogarienko. Kilka dni później, 26 czerwca o godz. 19:00 rozpoczną się kursy muzyczne.

Kolejne koncerty odbywać się będą w Łącku co wieczór, o 18:45.

28 czerwca wystąpią pianiści i pianistki kursów oraz pedagodzy prowadzący. 29 czerwca wystąpią uczestnicy i uczestniczki klas instrumentów smyczkowych oraz pedagodzy prowadzący. 30 czerwca w pięknym wnętrzu Kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela wystąpią mezzosopranistka Magdalena Kulig i akordeonista Maciej Zimka. W ich programie znajdą się dzieła, które stworzyli: Giovanni Battista Pergolesi, Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn, Georg Friedrich Händel oraz Francesco Durante. 1 lipca wiolonczeliści Andriy Vorontsov, Monika Würsten oraz pianista Piotr Filek zaprezentują sonaty wiolonczelowe. 2 lipca, podczas koncertu na zakończenie 8. Małopolskiej Akademii Talentów wręczone zostaną dyplomy.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.mat.festiwalmuzyczny.com 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Sponsorem 8. Małopolskiej Akademii Talentów jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Partnerzy: Gmina Łącko, Szkoła Muzyczna I st. w Łącku, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Łącku, Mała Galeria w Nowym Sączu.

Patronat Honorowy: Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jan Dziedzina - Wójt Gminy Łącko.

Aleksandra Kuzemko