Polmic - FB

aktualności

Warszawa | 22. Festiwal Ogrody Muzyczny 2022 „Śpiewaj Ogrody”

polmic22. Festiwal Ogrody Muzyczny 2022 Śpiewaj Ogrody odbędzie się w dniach 1–31 lipca 2022. Tegoroczny Festiwal swoim tytułem nawiązuje do powieści Pawła Huellego, w której ważną rolę odgrywa muzyka, a szczególnie tajemnicza opera Richarda Wagnera. Hasło przewodnie podkreśla ponadto znaczenie, jakie w tym roku mają różne odcienie wokalistyki widoczne w bogatym programie koncertów na żywo.

Koncert inauguracyjny (01.07 o godz. 18:30) zabierze uczestników w świat znanych arii Stanisława Moniuszki, Charlesa Gounoda, fragmentów z oper Zygmunta Noskowskiego czy Władysława Żeleńskiego. Świeżość, jaką wniosą młodzi i utalentowani wykonawcy (Magdalena Stefaniak, Szymon Mechliński, Aleksander Teliga) – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu im. Bogdana Paprockiego w Bydgoszczy oraz warszawska orkiestra smyczkowa Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza, z pewnością będzie stanowić znakomity wstęp do dalszych wydarzeń ,,Ogrodów muzycznych”.

W tym roku wyjątkowo koncerty będą miały miejsce w Pawilonie Koncertowym Sinfonii Varsovii na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie. Jedynie koncert duetu fortepianowego Fiony i Chiary Alaimo (20.07) zostanie zorganizowany w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Udział w koncertach na zywo wezmą również Sinfonia Varsovia Brass, gwiazdy musicalu Marie Curie, Kameralny Zespół Muzyki Północno-Wschodniej i Popołudniowej ProForma, Adam Strug, Equilibrium String Quartet i Adam Bałdych w roli skrzypka i kompozytora.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Materiały prasowe organizatorów

Strona Fesitwalu: https://www.ogrodymuzyczne.pl/