Polmic - FB

nasze patronaty

Korzkiew | X Letni Festiwal Muzyczna Korzkiew

polmic

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Letni Festiwal Muzyczna Korzkiew to cykl wydarzeń artystycznych, na które składają się cotygodniowe koncerty w położonym niecałe 30 minut drogi od Krakowa zabytkowym kościele p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Korzkwi, który słynie z niepowtarzalnej akustyki. Wszystkie koncerty tegorocznej jubileuszowej edycji, a także spotkania z artystami i animatorami kultury, odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia, o godz. 17:15. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny!

Festiwal od roku 2011 organizowany jest przez Stowarzyszenie „Muzyczna Korzkiew”, którego działalność opiera się na umożliwianiu bliższego kontaktu z wysokiej klasy muzyką w tym regionie. Ponadto Stowarzyszenie stara się pomagać młodym artystom – laureatom konkursów muzycznych, umożliwiając im promocję swojego talentu w ramach Festiwalu: w tym roku wystąpią podczas specjalnie dedykowanych im koncertów 14 i 15 sierpnia.

W programie Festiwalu znalazły się arcydzieła światowej klasy twórców, między innymi: Beli Bartóka, Ludwiga van Beethovena, Johannesa Brahmsa, Fryderyka Chopina, Antonina Dvořáka, Mieczysława Karłowicza, Józefa Kofflera, Alexandra Kreina, Andrzeja Krzanowskiego, Astora Piazzolli, Louisa Spohra, Antoniego Szałowskiego, Petrisa Vasksa i innych.

Wystąpią tak znani muzycy, jak Daniel Stabrawa, Mirosław Herbowski wraz z Esterą i Krzysztofem Kawula, Jarosław Bester, Mariola Cieniawa Puchała wraz z Katarzyną Oleś-Blacha, Paweł Motyczyński, Tomasz Sowa wraz z Agnieszką Riess oraz Magdą Niedbała-Solarz, Fitelberg Quartet, Sławomir Cierpik i Piotr Bylica.

Paweł Riess

Strona Festiwalu: https://festiwalkorzkiew.pl 

Fanpage wydarzenia: https://www.facebook.com/FestiwalMuzycznaKorzkiew/