Polmic - FB

nasze projekty

Warszawa | Spotkanie z Jerzym Artyszem wokół książki „Poszukiwanie. Jerzy Artysz w rozmowie z Sylwią Wachowską i Aleksandrem Laskowskim”

POLMICPolskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC zaprasza 20 września 2022 o godz. 17.00 na Spotkanie z Jerzym Artyszem wokół książki Poszukiwanie. Jerzy Artysz w rozmowie z Sylwią Wachowską i Aleksandrem Laskowskim w ramach 65. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, które odbędzie się w warszawskiej siedzibie wydawcy – Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (ul. Fredry 8). Po spotkaniu można będzie zakupić książkę w specjalnej cenie oraz zdobyć autograf Artysty.

W książce Profesor Artysz wspomina rzeczywistość wojennej pożogi, matkę, która zawsze widziała w nim muzyka, czasy – nie zawsze szare – PRL-u: edukację muzyczną, konkursy śpiewacze i pierwsze role w Operze Łódzkiej. Opowiada o warsztacie dojrzałego artysty – partiach w spektaklach Teatru Wielkiego i Warszawskiej Opery Kameralnej oraz o wykonawstwie pieśni. Jako że duże znaczenie dla rozwoju artystycznego i pracy pedagogicznej Artysza miały doświadczenia zdobyte we Włoszech i w Hiszpanii, nie mogło zabraknąć opowieści z Południa. W książce znajdziemy również rozmowy o nauczaniu kolejnych pokoleń śpiewaków. Z wywiadu rzeki wyłania się obraz artysty i pedagoga, który nie spoczywa na laurach, lecz ciągle poszukuje nowych dróg i z prawdziwą pasją oddaje się każdemu wyzwaniu, które przynosi los.

Udział w spotkaniu, które poprowadzi kierowniczka Oddziału PWM w Warszawie Agata Kwiecińska, zapowiedzieli również dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy i Prezes Związku Kompozytorów Polskich dr Mieczysław Kominek.

Partnerem wydarzenia jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Wstęp wolny!

ZOBACZ: wydarzenie na FB