Polmic - FB

nasze patronaty

II Konkurs Szymanowskiego w kategorii Kompozycja - ostatni dzwonek!

Patronem medialnym Konkursu jest Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

polmicTylko do 30 września 2022 kompozytorzy mogą zgłaszać swoje utwory na Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego w kategorii Kompozycja! Druga edycja konkursu otworzy przed uczestnikami jeszcze więcej możliwości. Oprócz wysokich nagród finansowych na zwycięzców czeka szansa, by nadać swojej karierze rozpędu.

Konkurs Szymanowskiego to wyjątkowa szansa dla młodych artystów z całego świata. Dla kompozytorów to okazja, by zaprezentować swoje prace jury, złożonemu z wybitnych osobowości świata muzyki, zawalczyć o pulę nagród w wysokości €27.000 i zaistnieć na arenie międzynarodowej. Zwycięskie kompozycje zostaną włączone w repertuar konkursu wykonawczego, wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne oraz nagrane na płycie.

Prace oceniane będą dwuetapowo. W pierwszym etapie oceniać partytury będzie komisja kwalifikacyjna złożona z kompozytorów oraz wykonawców, wśród których znajdą się eksperci w zakresie współczesnych technik wykonawczych. To oni zdecydują, które utwory trafią pod obrady pięcioosobowego jury głównego, którego pracom przewodniczyć będzie włoski kompozytor i organista Francesco Filidei. Obok niego w jury znajdą się Agata Zubel, Daniel Cichy, a także wiodący europejscy twórcy – holenderska kompozytorka i poetka Rozalie Hirs i pochodzący z Francji Yann Robin.

Do konkursu mogą przystąpić twórcy z całego świata, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Utwory można zgłaszać w jednej z czterech dyscyplin: fortepian, skrzypce (solo lub z fortepianem), głos (solo lub z fortepianem) lub kwartet smyczkowy. Każdy uczestnik może zgłosić więcej niż jeden utwór, zwiększając swoją szansę na zwycięstwo. Utwory przeznaczone na głos mogą wykorzystywać tekst w dowolnie wybranym przez kompozytora języku.

Zgłoszenia do konkursu kompozytorskiego przyjmowane będą do 30 września za pośrednictwem internetowego formularza rekrutacyjnego, który został uruchomiony na stronie www.szymanowski-competition.com