Polmic - FB

nasze patronaty

Piła, Ostrów Wielkopolski | „Mała Poznańska Wiosna Muzyczna"

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum.

polmicW dniach 6–13 października 2022 w ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna” odbędzie się „Mała Poznańska Wiosna Muzyczna”: w programie znajdą się koncerty, warsztaty i spotkania z artystami w Pile i Ostrowie Wielkopolskim.

Mała Poznańska Wiosna Muzyczna to szereg wydarzeń kierowanych do młodszych adeptów sztuki muzycznej – młodzieży ze szkół muzycznych. Sam festiwal „Poznańska Wiosna Muzyczna” odbywa się w sercu Wielkopolski i młodszym słuchaczom, zwłaszcza tym z mniejszych ośrodków, spoza Poznania trudniej wziąć udział w koncertach i spotkaniach organizowanych w ramach Festiwalu – dlatego „Poznańska Wiosna Muzyczna” nie tyle zaprasza, ile sama staje się gościem swoich słuchaczy...

W 51. edycji odbędą się wydarzenia, w ramach których uczniowie szkół muzycznych z Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile oraz Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcinskiego w Ostrowie Wielkopolskim będą mogli wziąć udział w koncertach, warsztatach i spotkaniach z artystami.

W programie nie zabraknie muzyki poznańskiego kompozytora Andrzeja Koszewskiego – w jubileusz 100-lecia urodzin, pojawią się również utwory najnowsze z elementami elektroniki, a wykonawcy: Maria Koszewska-Wajdzik i Wojciech Kaszuba poprowadzą warsztaty poświęcone współczesnym technikom wykonawczym.

Więcej: https://www.facebook.com/poznanskawiosnamuzyczna/