Polmic - FB

nasze patronaty

Międzylesie, Domaszków | Inauguracja warsztatów improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę" 2022 / 2023

Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICPolskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza dzieci i ich rodziców na kolejną edycję warsztatów improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”. Pierwsze zajęcia będą miały miejsce na Dolnym Śląsku: 29–30 września 2022 w Miejskim Gminnym Ośrodku Kultury w Międzylesiu oraz 1 października o godz. 11:00 w Filii Ośrodka w Domaszkowie.

Główną ideą projektu jest popularyzacja muzyki naszych czasów oraz improwizacji wśród najmłodszych na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Dzieci podczas warsztatów poznają podstawy improwizacji, poznają różnorodne instrumentarium, techniki wydobywania dźwięku, grają na perkusjonaliach, bawią się pięknie ilustrowanymi książkami i w ten sposób łagodnie wchodzą w świat muzyki współczesnej.

Zajęcia poprowadzą znakomici artyści: multiinstrumentalista Bartosz Smorągiewicz, kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

Udział w warsztatach jest bezpłatny - liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację uczestników zajęć. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • wypełniając formularz: https://forms.gle/Z2vN4kqFxKZxa3829 
  • mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiały prasowe organizatorów

Szczegóły na FB: https://fb.me/e/2aULGO0kK