Polmic - FB

aktualności

Inowrocław | Koncert z okazji 25-lecia Inowrocławskiego Towarzystwa Muzycznego Pro Arte

POLMICInowrocławskie Towarzystwo Muzyczne Pro Arte oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Inowrocławiu zapraszają na uroczysty koncert z okazji 25-lecia Towarzystwa i Międzynarodowego Dnia Muzyki, który odbędzie się 1 października 2022 o godz. 17.00. W Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej w Inowrocławiu wystąpi światowej sławy Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.

W programie znajdą się arcydzieła muzyki klasycznej Wolfganga Amadeusa Mozarta i Antonína Dvořáka, kompozycja poznańskiej kompozytorki Barbary Kaszuby oraz premiery specjalnie napisanych na ten koncert utworów Aleksandry Brejzy – Canzona e Danza i Marcina Kopczyńskiego – Sinfonietta.

Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki będą do odbioru w Szkole Muzycznej i Kujawskim Centrum Kultury.

Koncert odbędzie się dzięki mecenatowi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządów Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wielkopolskiego, Miasta Inowrocław, Powiatu Inowrocławskiego oraz firmy POLI. Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Marcin Kopczyński

Z-ca Prezesa Oddziału Kujawsko-Pomorskiego ZKP