Polmic - FB

aktualności

Startuje nabór do III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej!

POLMICOd 9 listopada 2022 można wysyłać zgłoszenia do kolejnej edycji jednego z najważniejszych projektów muzycznych Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca - III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej. Na kandydatury pianistów i zespołów kameralnych instytut czeka do 15 lutego 2023 roku. Udział w wydarzeniu jest dla nich szansą na zdobycie międzynarodowej popularności. W tej edycji Konkursu pula nagród to 100 000 euro.

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej popularyzuje muzykę polską XIX i XX na świecie. Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się w dniach od 2 do 9 lipca 2023 roku w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Celem konkursu jest promowanie utalentowanych muzyków, którzy zdecydują się włączyć do swojego repertuaru mniej znane dzieła polskich kompozytorów, zwłaszcza utwory rzadziej obecne w repertuarze polskich i zagranicznych artystów.

W każdej kategorii wręczonych zostanie sześć nagród głównych. W 2023 roku premiowane nagrodą w wysokości 1 000 euro będzie wykonanie utworu jednego z następujących kompozytorów: w kategorii Pianiści – Antoniego Stolpego, Eugeniusza Pankiewicza (125. rocznica śmierci), Raula Koczalskiego (75. rocznica śmierci), a w kategorii Zespoły kameralne – również Antoniego Stolpego, Witolda Maliszewskiego (150. rocznica urodzin) i Antoniego Szałowskiego (50. rocznica śmierci).

W Konkursie przyznane zostaną także specjalne nagrody pozaregulaminowe, m.in. w formie koncertów w instytucjach filharmonicznych, kulturalnych i artystycznych, jak również nagrody medialne, finansowe i rzeczowe.

Informacja prasowa organizatorów

Więcej informacji: https://konkursmuzykipolskiej.pl/