Polmic - FB

nasze patronaty

Łódź | 10. AŻ Festiwal Akademii Muzycznej w Łodzi: koncertowy kalejdoskop na dekadę istnienia

polmicPatronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Muzyczna feeria dźwięków i koncertowa mozaika to najlepsze określenia na wydarzenia, które odbędą się w ramach jubileuszowej 10. edycji AŻ Festiwalu między 19 listopada a 4 grudnia 2022. Wspólnym mianownikiem dla siedmiu koncertów, prezentujących szerokie spectrum muzycznych gatunków i stylów, będą znakomici wykonawcy: cenieni goście z kraju i zagranicy. Darmowe bilety można nabyć w kasie biletowej uczelni.

Inauguracja festiwalu przypadła w tym roku Orkiestrze Kameralnej PRIMUZ. Zespół składający się z najbardziej utalentowanych studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi, kierowany przez wybitnego skrzypka i dyrygenta Łukasza Błaszczyka, w tym roku również świętuje dziesięciolecie istnienia. Do wspólnej celebracji orkiestra zaprosiła Aldo Duo, z którym dokona prawykonania nowego utworu Wojciecha Lemańskiego. Kompozycja inspirowana jest barwną trylogią filmową Godfreya Reggio Qatsi.

Udział w Festiwalu wezmą również m.in. Międzyuczelniana Orkiestra Barokowa MuOB (zrzeszająca studentów z akademii muzycznych w Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu, Orkiestra Muzyki Nowej w ramach trasy koncertowej na 25-lecie swej działalności, Orkiestra Jazzowa Akademii Muzycznej w Łodzi, znany francuski instrumentalista i kompozytor Alexandre Esperet wraz z Bacewicz Percussion Ensemble, Gary Guthman, Andrei Tofanelli, Octophonic Trumpet Ensemble, chóry uczelniane.

Zabrzmią również prawykonania The Infinity Mirror Macieja Kabzy i Mamre: The Promise Wiktora Kuny – studenta, laureata Uczelnianego Konkursu Kompozytorskiego „Mała Symfonia”.

Wszystkie wydarzenia w ramach 10. AŻ Festiwalu rozpoczną się o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Akademii przy ulicy Żubardzkiei 2a. Darmowe bilety są jeszcze dostępne w kasie biletowej czynnej od wtorku do piątku w godz. 14.00-18.00.

Partnerem tegorocznej edycji festiwalu jest Fundacja PZU. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/10-az-festiwal