Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | 31. Portrety Kompozytorów

03wj2008 0909 stol2Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

31. Portrety Kompozytorów, organizowane przez Związek Kompozytorów Polskich, odbędą się w dniach 7–8 grudnia 2022 w warszawskim PROMie Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23). Głównymi bohaterami tegorocznej edycji będą Artur Cieślak i Wiesław Cienciała. Wstęp na koncerty jest wolny!

Podczas tego minifestiwalu, trwającego dwa dni, prezentowana będzie twórczość kameralna dwóch współczesnych kompozytorów polskich. Obecność twórców na tych koncertach monograficznych i możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi czyni odbiór ich twórczości bardziej przystępnym. Program jest tak ułożony, aby słuchacze mogli poznać utwory charakterystyczne dla twórczości Artura Cieślaka (7 grudnia) i Wiesława Cienciały (8 grudnia).

Do wykonania kompozycji zaproszeni zostali zarówno czołowi polscy artyści, jak i utalentowani muzycy najmłodszego pokolenia, laureaci konkursów wykonawczych: Tomasz Strahl i Krystyna Wiśniewska (wiolonczela), Julia Samojło i Maciej Piszek (fortepian), Paweł Janas (akordeon), Piotr Zawadzki (klarnet), Paulina Kusa (skrzypce) oraz Kwartet Polonika.

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Partnerem jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Dodatkowe informacje:

https://promkultury.pl/events/event/31-portrety-kompozytorow-artur-cieslak/ 

https://promkultury.pl/events/event/31-portrety-kompozytorow-wieslaw-cienciala/