Polmic - FB

official patronage

Bydgoszcz | Międzynarodowa konferencja naukowa „Kompozytor w środowisku”

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Kompozytor w srodowisku 23W dniach 21-22 listopada 2023 w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego odbywać się będzie Międzynarodowa konferencja naukowa „Kompozytor w środowisku” z udziałem przedstawicieli wielu różnych ośrodków naukowych z Polski i zagranicy. Pojawią się oni w Bydgoszczy prezentując teksty naukowe, ale także uczestnicząc w znaczącym dla bydgoskiego środowiska teorii muzyki jubileuszu prof. dr hab. Anny Nowak.

W uznaniu aktywności i dorobku tej cenionej teoretyczki muzyki swoje interpretacje tematu konferencji przedstawią Jej przyjaciele, znajomi oraz licznie reprezentowani absolwenci i studenci.

Obrady toczyć się będą 21 i 22 listopada w auli AMFN w Bydgoszczy przy ul. Słowackiego 7 i transmitowane będą na uczelnianym profilu platformy YouTube.

Sesji towarzyszyć będzie koncert muzyki współczesnej, podczas którego muzycy z zespołów Sepia Ensemble oraz TrombQuartet wykonają kompozycje Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, Szymona Godziemba-Trytka, Dariusza Przybylskiego i Kazimierza Serockiego (21.11.2023, 19.00, Sala koncertowa AMFN, ul. Gdańska 20).

Szczegółowy program - na stronie: https://www.amuz.bydgoszcz.pl/wydarzenia/kompozytor-w-srodowisku-miedzynarodowa-konferencja-naukowa/ 

dr hab. Aleksandra Kłaput-Wiśniewska
kierownik naukowy Konferencji