Polmic - FB


nasze patronaty

Kraków | Krakowski Festiwal Akordeonowy 2020

KFAKoncerty i towarzyszące im wydarzenia V Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego odbędą się w dniach 4–11 października na terenie Krakowa oraz Miasteczka Galicyjskiego i Parku Etnograficznego w Nowym Sączu. Każdy dzień festiwalu zaprezentuje inne oblicze akordeonu.

V Krakowski Festiwal Akordeonowy, który organizuje Fundacja Art Forum, jest międzynarodowym świętem muzyki akordeonowej w jej wszystkich przejawach. Prócz koncertów wykonawców i kompozytorów z różnych pokoleń w różnych gatunkach muzycznych w ramach festiwalu przewidziano wiele wydarzeń towarzyszących z akordeonem „w roli głównej”: warsztaty, wykłady, wystawa, Konkurs Filmowy, Dzień Filmowy wraz z galą Konkursu Filmów Krótkometrażowych do Muzyki Akordeonowej „Uchwyć to co nieuchwytne” i koncertem do filmu niemego oraz sesja naukowa „Oblicza akordeonu we współczesnej praktyce wykonawczej”.

Festiwal pomaga też poznać Kraków, każde wydarzenie odbywa się w innym, ważnym dla Krakowa miejscu. W programie Festiwalu zgodnie z tradycją ważne miejsce zajmują dzieła polskich kompozytorów. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy utwory Krzysztofa Olczaka, Stanisława Moryto, Jacka Rabińskiego, Macieja Zimki, Pawła Hendricha, Edwarda Bogusławskiego, Edwarda Sielickiego, Pawła Malinowskiego, Tadeusza Wieleckiego, Dariusza Przybylskiego, Pawła Janasa i Mikołaja Majkusiaka. Będziemy ponadto świadkami prawykonania utworów Błażeja Wincentego Kozłowskiego, Bożeny Boba-Dyga, a także Unhelpful Thinking Styles Moniki Szpyrki na altówkę, akordeon, audio-playback i projekcję świetlną, który powstał w ramach programu „Zamówienia Kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej szczegółów na stronach http://www.krakowskifestiwalakordeonowy.pl/  i https://www.facebook.com/krakowskifestiwalakordeonowy 

Czechowice-Dziedzice | XXV Jesienny Festiwal Muzyczny „Alkagran”

AlkagranXXV Jesienny Festiwal Muzyczny „Alkagran” odbędzie się w Czechowicach-Dziedzicach w dniach 29 września – 2 października 2020 roku.

Festiwal „Alkagran” odbywa się w Czechowicach-Dziedzicach od 1991 roku i związany jest z osobą Andrzeja Krzanowskiego, twórcy programowego Kwintetu akordeonowego „Alkagran czyli jedno miejsce na prawym brzegu Wisły”. Magiczne słowo zawarte w tytule kompozycji stało się już muzycznym symbolem Czechowic. Głównym wydarzeniem tegorocznego Festiwalu będzie XI Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego. W repertuarze konkursowym znalazła się współczesna literatura akordeonowa, w tym utwory Krzanowskiego. W Jury Konkursu zasiądą cenieni pedagodzy i artyści: Klaudiusz Baran, Marcin Bortnowski, Bogdan Dowlasz, Geir Draugsvoll, Grażyna Krzanowska (członek honorowy), Raimondas Sviackievicius oraz Janusz Pater (sekretarz). Konkurs będzie można śledzić na kanale YouTube.

Na koncertach festiwalowych znaczną część programu wypełni muzyka XX i XXI wieku. Usłyszeć można będzie utwory Andrzeja Krzanowskiego, Marcina Bortnowskiego, Bogdana Dowlasza czy Jagny Krzanowskiej w wykonaniu tak znakomitych artystów, jak Joanna Freszel, Orkiestra Muzyki Nowej pod dyrekcją Szymona Bywalca oraz akordeonistów: Adama Maksymienki, Aleksandra Stachowkiego i Marcina Waszczyka – laureatów nagrody za najlepsze wykonanie kompozycji Andrzeja Krzanowskiego na X Konkursie Akordeonowym. W ramach Festiwalu odbędą się też „Jubileuszowe refleksje” z pokazem filmu Przerwana podróż w reżyserii Jana Sosińskiego o Andrzeju Krzanowskim i konwersatorium o „Alkagranie”.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Andrzejowi Krzanowskiemu odbędzie się 1 października.

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowy program tegorocznego Festiwalu – na stronie https://alkagran.pl/ 

Powiatowy Przegląd Muzyki Polskiej

Czas sztukiFundacja „Czas sztuki” zaprasza w dniach 27 września – 8 listopada 2020 na cykl koncertów „Powiatowy Przegląd Muzyki Polskiej". W ramach cyklu odbędą się trzy różnorodne koncerty, prezentujące najpiękniejsze utwory genialnych polskich kompozytorów.

Pierwszy koncert 27 września będzie miał miejsce w kościele św. Trójcy w Latowiczu po mszy świętej o godz. 13.00. The Time Quartet wykona kameralne kompozycje Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Grażyny Bacewicz i Ignacego Jana Paderewskiego.

Drugi koncert tego samego dnia odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach o godz. 17.00. Na koncercie wystąpi duet: skrzypek Maksymilian Grzesiak i pianistka Aleksandra Dallali. W programie pojawią się wirtuozowskie kompozycje Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego.

Podczas ostatniego koncertu 8 listopada o godz. 12.00 w Kościele św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Jeruzalu sopranistka Katarzyna Wiwer i organistka Zuzanna Bator zaprezentują pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina.

Dofinansowano ze środków budżetu Powiatu Mińskiego. Wstęp wolny!

Patronat medialny nad cyklem koncertów objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej informacji – na stronie: https://www.facebook.com/fundacjaczassztuki/ 

III Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier w Mińsku Mazowieckim i Cegłowie

MMSBFundacja „Czas Sztuki" zaprasza 26 i 27 września 2020 na wydarzenia w ramach tegorocznego cyklu „Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier" w Mińsku Mazowieckim i Cegłowie.

MMSBKoncert 26 września o godz. 19.00 odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. Podczas koncertu wystąpią Katarzyna Wiwer (sopran), Joanna Solecka (klawesyn) i Tomasz Ślusarczyk (trąbka barokowa), którzy wykonają piękne kompozycje barokowe Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendla i Alessandra Scarlattiego.

Koncert „Wielcy polscy kompozytorzy” odbędzie się 27 września o godz. 19.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej Kulturoteka w Cegłowie. The Time Quartet zaprezentuje najbardziej znane utwory polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Grażyny Bacewicz, Ignacego Jana Paderewskiego oraz polskie pieśni ludowe w opracowaniu na kwartet smyczkowy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny!

Patronat medialny nad cyklem koncertów objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej informacji – na stronie: https://www.facebook.com/fundacjaczassztuki/ 

Warszawa | Organofonie warszawskie

OrganofonieOrganofonie warszawskie to cykl trzech recitali organowych Adama Tańskiego, które odbędą się w dniach 27 września – 18 października 2020 w kościołach stolicy i wykonane zostaną na instrumentach warszawskiego warsztatu organmistrzowskiego rodziny Kamińskich.

Projekt został sfinansowany ze środków Miasta st. Warszawy w ramach programu „Mobilni w kulturze” wpierającego działalność stołecznych artystów. Koncerty mają na celu zwrócenie uwagi na dziedzictwo warszawskiej firmy organmistrzowskiej oraz powojenne instrumentarium samej Warszawy, w które warsztat Kamińskich włożył znaczący wkład. Koncerty będą miały miejsce w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, Kościele pw. Najczystszego Serca Maryi i Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W programie znajdą się dzieła twórców niemieckich i francuskich XIX i XX, samego Adama Tańskiego, a także niezwykle rzadko wykonywana literatura organowa polskich kompozytorów XX wieku: Grażyny Bacewicz, Jerzego Bauera i Bernarda Pietrzaka.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny!

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowy program koncertów – na stronie https://www.adamtanski.com/concerts 

Warszawa | XI Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych 2020

Międzynarodowy Cykl Koncertów OrganowychDo 20 grudnia 2020 potrwa XI Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych w Kościele ewangelicko-reformowanym (al. „Solidarności” 74). Koncerty, wzorem lat ubiegłych, odbywają się zawsze w czwartą niedzielę każdego miesiąca o godz. 19.00.

Muzyka organowa nierozerwalnie związana jest z wnętrzem kościoła. Warszawski kościół reformowany przetrwał szczęśliwie lata wojen i służy obecnie zborowi warszawskiemu nie tylko podczas niedzielnych nabożeństw, ale stanowi też ważny punkt na kulturalnej mapie stolicy. W jego wnętrzu zachowały się zabytkowe organy zainstalowane w 1900 roku przez świdnicką firmę Schlag und Söhne. To jedne z najstarszych zachowanych i najbardziej wartościowych organów w instrumentarium dzisiejszej Warszawy. Instrument ten staraniem Parafii został w latach 2004–2008 gruntownie i historycznie odrestaurowany. Dzięki temu możemy cieszyć się ponownie jego pięknym i szlachetnym brzmieniem. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest organista dr hab. Michał Markuszewski, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

W tym roku udział w cyklu koncertowym biorą znakomici muzycy z siedmiu krajów Europy: Rumunii, Czech, Niemiec, Francji, Włoch, Słowacji i Polski. W programie ich recitali znalazły się dzieła przedstawicieli rozmaitych szkół kompozytorskich, w tym utwory znakomitych polskich kompozytorów, m. in. Bolesława Szabelskiego.

Tegoroczny Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych współfinansuje m. st. Warszawa. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny! Obowiązuje zachowanie zasad ochrony epidemiologicznej, dezynfekcja rąk i noszenie maseczek ochronnych.

Patronat medialny nad cyklem recitali organowych objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: https://reformowani.org.pl/koncerty-organowe-all/2020 

Premiera płyty „Legendy” Kwartetu Galicyjskiego

Kwartet GalicyjskiKoncert premierowy, promujący drugą płytę Kwartetu Galicyjskiego pod tytułem Legendy, odbędzie się online 30 września 2020 o godz. 19.00. Wydarzenie zostało zarejestrowane w malowniczym Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej.

Kwartet Galicyjski z Nowego Sącza wykonuje muzykę współczesną, w tym autorstwa altowiolistki i kompozytorki Ewy Borcz. Koncerty prezentujące utwory z debiutanckiej płyty zespołu Folkomania zostały przyjęte z dużym entuzjazmem w wielu miastach całej Polski. Album uplasował się na 8. miejscu w plebiscycie „Wirtualne Gęśle" organizowanym przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej. W 2019 roku zespół został laureatem V Turnieju Muzyków Prawdziwych, otrzymując nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Drugi album Kwartetu Legendy to wyjątkowa podróż po najdalszych zakątkach Beskidu Niskiego, tym razem przyodziana w magię opowieści o postaciach, zjawach i miejscach zakorzenionych w lokalnej kulturze ludowej. Na płycie znalazły się utwory Ewy Borcz: I Kwartet smyczkowy „Na tematy małopolskie”, kompozycja Światło, nawiązująca do skonstruowanej przez Ignacego Łukasiewicza na terenie miasta Gorlice pierwszej na świecie ulicznej lampy naftowej, oraz dwie miniatury – Początek i Ostatni.

Premiera albumu odbędzie się na kanale YouTube zespołu oraz w mediach społecznościowych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

ZOBACZ: wydarzenie na FB

„Nie bój się improwizować” – koncerty online Trillingen Duo i młodych muzyków

Art Deco Group26 września 2020 o godz. 10.30 i 13.00 odbędzie się transmisja online koncertów podsumowujących internetowe warsztaty dla młodych muzyków „Nie bój się improwizować!” z Trillingen Duo.

Internetowe bezpłatne warsztaty „Nie bój się improwizować!" przeznaczone są dla dzieci uczących się gry na dowolnych instrumentach lub śpiewu w szkołach muzycznych albo w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne. Warsztaty prowadzą artyści różnych specjalizacji, którzy posługują się językiem muzyki współczesnej, wykorzystując różne niekonwencjonalne techniki wydobywania dźwięku. Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci uczestniczą w zajęciach ze swoimi instrumentami i czynnie improwizują pod kierownictwem prowadzących.

Tym razem zaprezentowane zostaną efekty pracy z uczestnikami zajęć, które prowadziły multiinstrumentalistka Iwona Jędruch i kontrabasistka Małgorzata Kołcz, tworzące zespół Trillingen Duo wykonujący muzykę eksperymentalną. Podczas warsztatów młodzi muzycy poznawali różne techniki i sposoby rozwijania umiejętności improwizowania.

Podczas najbliższych koncertów wszyscy spotkają się pierwszy raz na żywo i będą mieć okazję do wspólnego muzykowania. Koncert będzie transmitowany z warszawskiego Quality Studio przy współpracy z Rec Audio.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronach http://www.artdecogroup.eu/ oraz https://www.facebook.com/adgagencja 

Patronat medialny nad warsztatami objęło Polskie Centrum Informacji Muzyczne POLMIC.

Częstochowa | III Muzyka w Świątyniach

FCzInstytut Rozwoju Sztuki oraz Filharmonia Częstochowska zapraszają 30 września 2020 o godz. 19.00 na III odsłonę cyklu koncertowego „Muzyka w Świątyniach” – wyjątkową, mistyczną podróż w czasie, odbywającą się przy kojących dźwiękach muzyki chóralnej.

Tegoroczny multimedialny koncert historyczny obędzie się w pięknym i wyjątkowym wnętrzu Bazyliki Archikatedralnej pw. Świętej Rodziny w Częstochowie (ul. Krakowska 15). W trakcie wydarzenia dr Juliusz Sętowski opowie słuchaczom o dziejach częstochowskiej Archikatedry i jej okolic, a Chór Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Janusza Siadlaka wykona dla publiczności perły współczesnej polskiej muzyki a cappella. Świątynię rozświetli przestrzenne oświetlenie, które zwróci uwagę na detale architektury neogotyckiego wnętrza i wprowadzi słuchaczy w kontemplacyjny nastrój.

W programie koncertu usłyszymy utwory Edwarda Pałłasza, Romualda Twardowskiego, Henryka M. Góreckiego i Wojciecha Widłaka.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie Filharmonii od 21 września 2020 r. Ze względu na trwającą pandemię liczba miejsc ograniczona.

Helena Siadlak

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Dodatkowe informacje – na stronie https://www.filharmonia.com.pl/ 

Katowice | XXX Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Festiwal MłodychW dniach 4–25 października 2020 roku odbędzie się XXX Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. Ze względu na pandemię jubileuszowa edycja festiwalu będzie miała miejsce wyłącznie w Katowicach, bez części wędrującej, a niektóre koncerty bez udziału publiczności zostaną zarejestrowane i udostępnione na profilach organizatora w mediach społecznościowych; zaplanowano także internetowe relacje na żywo.

Festiwal zainauguruje 4 października koncert w siedzibie Miasta Ogrodów z udziałem Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna Archetti pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza, podczas którego nastąpi prawykonanie Koncertu na harfę i orkiestrę smyczkową Przemysława Schellera. Utwór powstał w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Kolejne koncerty odbędą się w sali kameralnej Miasta Ogrodów, w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” i w Sali kameralnej NOSPR. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia będą miały miejsce nagrania koncertów bez publiczności Tria Legend, Polish Soloists String Orchestra, Marty Gawlas i Darii Kubik. Mocnym akcentem wieńczącym Festiwal będzie koncert kwartetu saksofonowego The Whoop Group, który 25 października w Sali koncertowej Miasta Ogrodów porwie publiczność programem pod wiele mówiącym tytułem „Crimes”, zawierającym autorskie aranżacje przebojów muzyki klasycznej i kompozycje współczesne.

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Dodatkowe informacje – na stronie http://miasto-ogrodow.eu/ 

Koncerty na zakończenie warsztatów „Nie bój się improwizować!”

Art Deco19 września 2020 o godz. 14.30 i 16.30 odbędą się transmisje internetowe z warszawskiego Quality Studio dwóch koncertów podsumowujących pracę kompozytorów i improwizatorów Krzesimira Dębskiego i Jarosława Siwińskiego z młodymi muzykami, którzy uczestniczyli w warsztatach „Nie bój się improwizować!”.

Są to jedne z niewielu realizowanych w obecnych warunkach pandemicznych zajęć internetowych dla dzieci, które uczą się gry lub śpiewu w szkołach muzycznych i innych instytucjach prowadzących zajęcia artystyczne. Dzięki interaktywnej formie warsztatów biorą w nich udział młodzi muzycy z różnych stron Polski. Pracują pod kierunkiem znakomitych artystów, poznając między innymi wybrane techniki i sposoby rozwijania umiejętności improwizowania.

W warsztatach z Krzesimirem Dębskim i Jarosławem Siwińskim brali również udział młodzi muzycy niewidomi i słabowidzący, co z pewnością było dla nich bardzo dużym wyzwaniem, któremu sprostali znakomicie. Podczas dwóch koncertów wszyscy spotkają się pierwszy raz na żywo i zaprezentują efekty tej współpracy.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronach http://artdecogroup.eu/  oraz https://www.facebook.com/adgagencja 

Patronat medialny nad warsztatami objęło Polskie Centrum Informacji Muzyczne POLMIC.

Kwidzyn | Kwidzyńskie Koncerty Wrześniowe 2020

Kwidzynskie koncertyW ramach Kwidzyńskiego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w dniach 26, 28 i 30 września 2020 roku odbędą się Kwidzyńskie Koncerty Wrześniowe poświęcone muzyce współczesnej, transmitowane online.

Pomysłodawczynią Festiwalu jest kwidzynianka flecistka dr Iwona Glinka, która współpracuje z rozmaitymi uczelniami muzycznymi na starym kontynencie. Jednym z aspektów jej działalności jest propagowanie muzyki klasycznej wśród mieszkańców miasta i powiatu kwidzyńskiego. Ideą Kwidzyńskiego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego jest prezentacja najciekawszych interpretacji muzyki różnych epok, a także ukazywanie zjawisk artystycznych inspirowanych muzyką. Festiwal wyróżniony został znakiem jakości „EFFE Label 2019-2020” przyznawanym przez European Festivals Association.

Podczas trzech dni koncertowych prawykonane zostaną 25 dzieł kompozytorów z 9 krajów. Zainauguruje Festiwal koncert finalistów Konkursu Kompozytorskiego „Kwidzyńska Nagroda Klasyczna 2020”. Z ponad 33 utworów jury w składzie: Michail Travlos (Polska / Grecja), Aaron Alter (Stany Zjednoczone), Louis Sauter (Francja) ora Christos Anastassiou (Grecja) wybrali 12 finalistów, w tym 4 pochodzących z Polski (Andrzej Mozgała, Szymon Borys, Wojciech Chałupka i Paul Kopetz).

Transmisja Festiwalu będzie odbywała się na YouTube Phasma-Music i profilu Facebookowym organizatorów przedsięwzięcia.

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

III Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier w Żeliszewie Podkościelnym i Cegłowie

Czas sztukiFundacja „Czas Sztuki" zaprasza 20 września 2020 na wydarzenia w ramach tegorocznego cyklu „Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier". Koncerty zatytułowane „Prawykonanie” i „Taniec po strunach” odbędą się w Żeliszewie Podkościelnym i Cegłowie.

Czas sztukiW kościele św. Trójcy w Żeliszewie Podkościelnym o godz. 12.00 wystąpią rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie akordeonista Klaudiusz Baran oraz kwartet smyczkowy The Time Quartet. Zabrzmią dzieła Johanna Sebastiana Bacha i Arcangela Correllego. Ponadto odbędzie się prawykonanie kompozycji Bartosza Kowalskiego Mini Magnificat, która powstała w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Koncert „Taniec po strunach” dedykowany seniorom odbędzie się o godz. 19.00 w Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Przyrody w Cegłowie (ul. Kolejowa 17). The Time Quartet zaprezentuje tańce dawne i współczesne: sarabandę, menuet, marsz, polonez, mazurek, walc i tango autorstwa Georga Friedricha Haendla, Luigiego Boccheriniego, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina oraz Astora Piazzolli.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wstęp na koncerty jest bezpłatny!

Patronat medialny nad cyklem koncertów objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej informacji – na stronie: https://www.facebook.com/fundacjaczassztuki/ 

V „Super Sam +1”

SS17 września 2020 w warszawskim klubie SPATiF o godz. 20.00 rozpocznie się V edycja cyklu wystąpień mistrzowskich SuperSam + 1.

„Super” w tytule oznacza, że program budowany będzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów. „Sam” mówi oczywiście o występie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu. „+ 1” wskazuje, że każdy wieczór uwieńczony jest występem w duecie. W większości przypadków artyści spotykają się na scenie po raz pierwszy. W cyklu wystąpień mistrzowskich 2020 zaprezentują się uznani artyści polscy i zagraniczni, skupieni wokół improwizacji, działań autorskich, innowacyjnych i eksperymentalnych.

Tegoroczny cykl koncertów rozpocznie się występem Magdy Mayas i Jędrzeja Łagodzińskiego. Magda Mayas jest pianistką, kompozytorką i performerką, wykłada na Uniwersytecie Nauk Stosowanych i Sztuki w Lucernie. Wypracowała swój sposób wyrazu, który wykorzystuje zarówno wnętrze jak i zewnętrzne elementy fortepianu oraz amplifikację, preparacje i obiekty, które stają się przedłużeniem instrumentu, a także teksturalne i linearne kolaże dźwiękowe. Saksofonista i kompozytor Jędrzej Łagodziński jest absolwentem Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Łączy dzikość i surowość improwizacyjnych eksploracji z melodyjnością i harmonią. Jest jednym z założycieli niezależnego wydawnictwa płytowego Love & Beauty Music. Jako aktor i muzyk współtworzy awangardowy projekt multidyscyplinarny Troubadours 21.

Patronat medialny nad cyklem koncertów objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej – na stronie http://supersam.mozg.pl/ 

Mińsk Mazowiecki | Muzyczne Spotkania z poezją Jana Pawła II

Czas sztukiDrugi koncert z cyklu „Muzyczne spotkania z poezją Jana Pawła II” z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża odbędzie się 18 września 2020 o godz. 17.00 na scenie plenerowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim na placu Kilińskiego.

Organizatorem cyklu koncertowego jest Fundacja „Czas Sztuki", która koncentruje swoje działania na organizacji bezpłatnych koncertów w malowniczych wiejskich miejscowościach, w zabytkowych kościołach i instytucjach kulturalnych w powiecie mińskim w gminie Mrozy, gdzie znajduje się siedziba Fundacji. Członkami Fundacji są muzycy zespołu The Time Quartet. Kwartet tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W ciągu kilkunastu lat pracy artystycznej zespół wykonał ponad 350 koncertów w kraju i za granicą, współpracował z wieloma znakomitymi zespołami i artystami, w tym z Andrzej Jagodziński Trio, Orkiestrą Sinfonia Iuventus, World Orchestra Grzecha Piotrowskiego, Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” i Trifonidis Downtown Sextet. Muzycy kwartetu są założycielami studyjnej orkiestry Melanidis Orchestra, z którą nagrali muzykę do sześciu polskich i zagranicznych filmów.

Podczas najbliższego koncertu wystąpi znany aktor Aleksy Komorowski oraz kwartet smyczkowy The Time Quartet. W ich wykonaniu usłyszmy wybrane wiersze papieża Jana Pawła II oraz kompozycje Antonia Vivaldiego, Claude’a Debussy’ego i Camille’a Saint-Saensa.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Patronat medialny nad cyklem koncertów objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

ZOBACZ: wydarzenie na FB