Polmic - FB


patronaty

Katowice | Orkiestra Muzyki Nowej: Prasqual

POLMICPatronat medialny nad sezonem koncertowym 2021/2022 NOSPR sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

8 maja 2022 w siedzibie NOSPR Orkiestra Muzyki Nowej pod batutą Szymona Bywalca prawykona utwór Tomasza Praszczałka (Prasqual) Canti Lussuriosi e Seriosi na sopran, mezzosopran, recytatora, podwójną orkiestrę solistów i elektronikę. W roli solistek wystąpią Joanna Freszel i Marta Wryk.

Jak zaznacza kompozytor, „Rozmowy i Śpiewy o Miłości powstały w 2021/2022 i zbudowane są na napięciu między dwoma tekstami. Pierwszym z nich jest arcydzieło poezji renesansowej: Sonetti Lussuriosi (Sonety lubieżne) włoskiego poety Pietro Aretino (1492–1556). To cykl bardzo odważnej poezji erotycznej w formie dialogów odbywających się z reguły podczas aktu miłosnego. […] Drugim tekstem jest Pieśń Słoneczna św. Franciszka z Asyżu. Ten porywający w swojej genialnej prostocie hymn na cześć całego Stworzenia, napisany prawdopodobnie na początku 1225 roku, uważany jest za pierwsze świadectwo literatury włoskiej i najstarszy zabytek poezji w języku volgare. […] Trzecim światem jest opowieść recytatora. Ten świat doświadczenia codziennej miłości to także głos „rozsądku”, który przywraca dalekim eskapadom właściwą perspektywę”.

Czytaj więcej: Katowice | Orkiestra Muzyki Nowej: Prasqual

Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” 2022

POLMICPatronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

9 maja 2022 w warszawskim Przedszkolu im. Polskich Podróżników nr 55 odbędą się pierwsze warsztaty tegorocznej edycji projektu „Opowiedz mi bajkę”. Dzięki współpracy z Dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy najmłodsi będą poznawać świat muzyki współczesnej, improwizacje i różnorodne instrumenty.

W tym roku łącznie odbędą się 22 warsztaty dla grup przedszkolnych i szkolnych oraz dla dzieci i ich rodziców: w maju i czerwcu na warszawskim Ursynowie, a od października do grudnia w Mrągowie, Zakrzewie, Krajence, Łobżenicy, Kłodzku i Domaszkowie.

Muzycznymi gośćmi najbliższych warsztatów będą: beatboxer Patryk “Tik Tak” Matela, kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

Czytaj więcej: Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” 2022

Kraków | „Gwiazdy z Sinfoniettą”: Lee Reynolds

Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2021 / 2022 Sinfonietty Cracovii sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICTrzeci zaplanowany na rok 2022 koncert w cyklu „Gwiazdy z Sinfoniettą” to występ Orkiestry pod batutą Lee Reynoldsa 13 maja 2022 o 19.30 w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego. W roli solisty – brytyjski waltornista Ben Goldscheider.

Po Ramónie Ortedze Quero oraz Josepie Vicencie Sinfonietta Cracovia zaprasza do współpracy kolejnego uznanego artystę. Lee Reynolds to laureat Sky Arts Awards, dyrygent współpracujący z London Philharmonic Orchestra oraz National Youth Orchestra of Great Britain. O jego rosnącej popularności świadczą także kontrakty nagraniowe oraz współpraca z tak uznanymi orkiestrami, jak London Symphony Orchestra, BBC Scottish Symphony Orchestra.

Muzycy wystąpią w repertuarze łączącym różne oblicza muzyki XX wieku. Usłyszymy Wariacje na temat Franka Bridge'a op. 10 Benjamina Brittena, II Koncert na waltornię Malcolma Arnolda oraz Metmorfozy Richarda Straussa.

Koncert został przygotowany w ramach projektu „Muzyczne mosty”, który łączy krakowskie instytucje kultury.

Materiały prasowe organizatorów

Informacja o biletach: https://www.sinfonietta.pl/koncerty/lee-reynolds-ben-goldscheider 

Opole | „Strefa Gwiazd”: Bohaterki

Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2021 / 2022 Filharmonii Opolskiej sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICFenomenalna mołdawska skrzypaczka Alexandra Conunova, a także uwertura i dwie symfonie – to bohaterki kolejnego koncertu w ramach „Strefy Gwiazd” Filharmonii Opolskiej. 13 maja 2022 o godz. 19.00 Filharmonicy Opolscy pod batutą maestro Michała Klauzy wykonają dzieła Andrzeja Panufnika, Édouarda Lalo i Ludwiga van Beethovena.

„Pomysł skomponowania Uwertury bohaterskiej, z triumfalnym zakończeniem, przyszedł mi do głowy we wrześniu 1939 roku, kiedy to pierwszy atak hitlerowskich najeźdźców na Warszawę spotkał się z bohaterskim oporem polskiego narodu” – wspominał po latach Andrzej Panufnik. Na początku lat pięćdziesiątych XX wieku temat zarzuconego przed laty utworu powrócił do kompozytora. Powstała kilkuminutowa, niezwykle dynamiczna w charakterze, Uwertura bohaterska, którą prawykonała Orkiestra Filharmonii Warszawskiej pod batutą Witolda Rowickiego.

Édouard Lalo swoją Symfonię hiszpańską pisał z myślą o pierwszym jej wykonawcy, hiszpańskim wirtuozie skrzypiec, Pablo de Sarasate. Dzieło jest w istocie symfonią koncertującą. Słynna III Symfonia Beethovena Eroica zabrzmi w finale koncertu.

Materiały prasowe Filharmonii Opolskiej

Informacja o biletach: www.filharmonia.opole.pl 

Sanok | III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

POLMICPatronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Przed nami III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbędzie się w dniach 17–22 maja 2022 w Sanoku. Przez sześć dni (codziennie o godz. 19.00) miłośnicy muzyki będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych koncertach w sanockich kościołach. W ramach Festiwalu odbędą się również Międzynarodowe Kursy Muzyki Organowej i Kameralnej i II Ogólnopolski Konkurs Młodych Organistów.

Poza solowym brzmieniem organów podczas tegorocznych koncertów będziemy mogli usłyszeć w interpretacji znakomitych polskich wirtuozów dzieła na organy z klarnetem, wiolonczelą czy saksofonem autorstwa kompozytorów z całego świata, w tym prawykonanie światowe utworu Ave Maria Mirosława Gąsieńca oraz kompozycje Piotra Rojka, Zdzisława Nowackiego, Mieczysława Surzyńskiego, Konstantego Gorskiego.

Melomani, którzy nie będą mogli być obecni na koncertach w kościołach, w czasie rzeczywistym będą mogli obejrzeć ich transmisje w czasie rzeczywistym w Internecie. Streaming realizować będzie firma Ars Sonora z Łodzi.

Czytaj więcej: Sanok | III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Toruń | „Póki Polska żyje w nas” – nowy projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

POLMICPatronat medialny nad projektem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na nowy projekt „Póki Polska żyje w nas”, łączący w sobie muzykę, historię, literaturę i promujący polskie dziedzictwo muzyczne. Między 19 maja a 4 czerwca 2022 odbędą się dwa koncerty symfoniczne, koncert kameralny, koncerty dla dzieci, gry miejskie, prelekcje, wykład oraz koncert orkiestry wojskowej z towarzyszeniem chóru.

Głównym celem jaki przyświeca Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej jest prezentacja dzieł nacechowanych ideami patriotyczno-wyzwoleńczymi, inspirowanymi poezją XIX i XX wieku. Zorganizowane zostaną koncerty: kameralny z udziałem tria Krzysztofa Napiórkowskiego, cross-overowy koncert symfoniczny z udziałem TOS oraz ukraińskiego zespołu Haydamaky, pisarza Andrzeja Stasiuka i aktora Roberta Więckiewicza, a także koncerty dla najmłodszych.

Czytaj więcej: Toruń | „Póki Polska żyje w nas” – nowy projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

Opole | Metropolis Piano Quartet

POLMICPatronat medialny nad sezonem koncertowym 2021 / 2022 Filharmonii Opolskiej sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

6 maja 2022 roku o godz. 19.00 na estradzie Filharmonii Opolskiej wystąpi Metropolis Piano Quartet. Czwórkę przyjaciół, na co dzień związanych z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz katowicką Akademią Muzyczną, połączyło zamiłowanie do muzyki kameralnej i potrzeba podejmowania nowych, artystycznych wyzwań. W ich interpretacji usłyszymy utwory Aleksandra Tansmana i Johannesa Brahmsa.

Podczas koncertu zabrzmi Suite-Divertissement na kwartet fortepianowy Aleksandra Tansmana, który stał się współtwórcą neoklasycyzmu w muzyce światowej i pierwszym reprezentantem tego nurtu w muzyce polskiej. Jego suita powstała w 1929 roku, a prace nad nią prawdopodobnie trwały podczas drugiego tourneé koncertowego kompozytora po Stanach Zjednoczonych.

Bardzo mocno przywiązany do tradycji Johannes Brahms uchodził wręcz za „romantycznego konserwatystę”. Znany z wielkich dzieł symfonicznych kompozytor cenił równie wysoko muzykę kameralną. Jego I Kwartet fortepianowy g-moll op. 25 jest jednym z trzech utworów przeznaczonych na ten skład wykonawczy. Przepełniona dramatyzmem i wielkimi emocjami czteroczęściowa kompozycja jako jedna z pierwszych przedstawia dojrzały styl kompozytora.

Materiały prasowe Filharmonii Opolskiej

Informacja o biletach: www.filharmonia.opole.pl 

Poznań i Zielona Góra | Jubilaeus – Circolazioni – Schluss

POLMICPatronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego po raz czwarty organizuje koncerty poświęcone twórczości współczesnych kompozytorów, reprezentujących Zieloną Górę i Poznań. Najnowsze utwory wykładowców Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego zabrzmią 7 maja o godz. 18.00 w Akademickim Teatrze Muzycznym „Olimpia” w Poznaniu oraz 10 maja 2022 roku o godz. 18.00 w sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej.

POLMIC

Wiosenne koncerty obejmują kompozycje Barbary Kaszuby, Katarzyny Kwiecień-Długosz, Juliusza Karcza, Artura Kroschela, Stanisława Leśniewskiego i Janusza Stalmierskiego, inspirowane aktualnymi wydarzeniami, w tym jubileuszem 800-lecia miasta Zielonej Góry. Wszystkie utwory, które przeznaczone są na trio stroikowe, zaprezentuje zielonogórski zespół Reed Connection Trio w składzie: Michał Mogiła (obój), Jarosław Podsiadlik (klarnet) i Rafał Dołęga (fagot).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Związek Kompozytorów Polskich.

Wstęp na koncerty jest wolny!

Dodatkowe informacje:

https://amuz.edu.pl/event/koncert-muzyki-wspolczesnej-w-wykonaniu-studentow-uniwersytetu-zielonogorskiego-7-05-2022/ 

http://www.imu.uz.zgora.pl/jubilaeus-circolazioni-schluss/ 

Katowice | NOSPR, Marta Gardolińska i Linus Roth

POLMICPatronat medialny nad sezonem koncertowym 2021/2022 NOSPR sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Udział w Poranku Symfonicznym NOSPR 8 maja 2022 o godz. 12.00 wezmą światowej sławy wykonawcy! Orkiestra pod dyrekcją Marty Gardolińskiej oraz skrzypek Linus Roth w roli solisty zaprezentują Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 Mieczysława Karłowicza i VII Symfonię d-moll op. 70 Antonína Dvořáka.

„Profesorowi Stanisławowi Barcewiczowi w dowód uwielbienia i wdzięczności” – dedykował swój Koncert skrzypcowy Karłowicz. Tragicznie zmarły kompozytor początkowo kształcił się w zakresie gry na skrzypcach; nie był jednak typem estradowym, a raczej chłonnym wiedzy i wszechstronnym młodzieńcem, który doskonale odnalazł się w kompozytorskim fachu. Wirtuozowski, acz niepozbawiony muzycznych walorów Koncert zaprezentowany został w Berlinie, Wiedniu i Warszawie, za każdym razem wywołując pozytywne reakcje publiczności, a oceny krytyków „(...) tak z sobą niezgodne, tak bezwzględnie zaprzeczają[ce] sobie, że człowiek mimo woli zapytuje siebie, czy w ogóle krytyka taka ma rację bytu”.

Dvořák wprawdzie nie zadedykował VII Symfonii Brahmsowi, pisał ją jednak będąc pod głębokim wpływem III Symfonii mistrza. Obawiał się, że nowe dzieło nie sprosta jego wymaganiom, co dziś wydaje się nieuzasadnione, bowiem przez wielu uważane jest za najdoskonalsze w dorobku kompozytora i – doceniane za subtelną głębię wyrazu, bogactwo melodyczne, orkiestrację i doskonałą konstrukcję formalną.

Łucja Siedlik

Informacja o biletach: https://nospr.org.pl/pl/kalendarz/nospr-marta-gardolinska-linus-roth 

Warszawa | 36. Warszawskie Spotkania Muzyczne

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICKoncerty 36. Warszawskich Spotkań Muzycznych odbędą się w dniach 15–20 maja 2022 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz w Kościele Ewangelicko-Reformowanym. Organizatorem Festiwalu jest Związek Kompozytorów Polskich – Oddział Warszawski.

Odbywający się co roku jeden z najważniejszych festiwali prezentujących muzykę dawną i muzykę nową jest pierwszym, który przyjął taką formułę.

W roku 2022 usłyszymy 7 prawykonań, w tym utwór zamówiony i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

16 maja zabrzmi zapomniana muzyka przedwojennego warszawskiego kompozytora Juliusza Wertheima, a także Tadeusza Paciorkiewicza i Wandy Landowskiej. W programie koncertu 17 maja „Per musicam ad astra” prof. Leszka Lorenta z towarzyszeniem Jana Gralli znajdą się utwory zmarłego niespodziewanie w zeszłym roku Marcina Błażewicza, a także Pawła Buczyńskiego, Adama Sławińskiego i debiutującej na festiwalu Marty Śniady. 18 maja odbędzie się wyjątkowe przedsięwzięcie, łączące w sposób organiczny muzykę baroku i współczesną twórczość muzyczną i literacką: zespół muzyki dawnej Il Tempo pod kierunkiem prof. Agaty Sapiechy zaprezentuje Sonaty Misteryjne Heinricha Bibera oraz prawykona Pięć Tajemnic Chwalebnych Różańca Anny Ignatowicz-Glińskiej i Mysteria Luminosa Rafała Janiaka.

Czytaj więcej: Warszawa | 36. Warszawskie Spotkania Muzyczne

Elbląg | Elbląg Music Masterclass i Konkurs Młodego Wirtuoza

POLMICPatronat medialny nad projektem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Elbląg Music Masterclass powstało z myślą o młodych muzykach, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności pod okiem znanych instrumentalistów i pedagogów z Polski i zza granicy. Jeśli kształcisz się lub jesteś absolwentem jednego z kierunku: skrzypce, altówka, wiolonczela, dyrygentura lub wraz z innymi muzykami tworzysz zespół kameralny, już teraz zapoznaj się z nową inicjatywą – Elbląg Music Masterclass i zgłoś swój udział w Kursach oraz „Konkursie Młodego Wirtuoza” do 31 maja 2022!

W dniach 1–10 lipca 2022 roku w Elblągu każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w indywidualnych lekcjach z profesorem na wybranym przez siebie kierunku. Kadrę pedagogiczną stanowić będą znani instrumentaliści i wykładowcy renomowanych uczelni, m.in. Marcin Zdunik (wiolonczela), Igor Petrushevski, Mariusz Patyra (skrzypce), Marek Czech (altówka), Anna Duczmal-Mróz (dyrygentura), Bogna Czerwińska-Szymula (zespoły kameralne). Elbląska Orkiestra Kameralna zorganizuje szereg różnorodnych wydarzeń dopasowanych specjalnie do potrzeb uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, studentów i absolwentów akademii muzycznych z Polski i zza granicy. Uczestnicy wezmą udział w kursach, warsztatach, wykładach, wystąpią podczas recitali i koncertów. EMM zapewnia młodym muzykom prestiżowy start ich indywidualnej działalności muzycznej oraz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności szerokiemu gronu odbiorców dzięki zorganizowanemu w ramach EMM „Konkursu Młodego Wirtuoza”.

Czytaj więcej: Elbląg | Elbląg Music Masterclass i Konkurs Młodego Wirtuoza

Katowice | „Muzyczne Dorożki” opanują plac przed NOSPR

NOSPRPatronat medialny nad sezonem koncertowym 2021/2022 NOSPR sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Tegoroczny Festiwal Katowice Kultura Natura to nie tylko koncerty, ale także dodatkowe muzyczne atrakcje. Pierwsza z nich – interaktywne „Muzyczne Dorożki” – pojawią się na placu przed NOSPR już 7 maja! Będzie się można nimi bawić codziennie, aż do 15 maja 2022.

„Muzyczne Dorożki” to interaktywne zabawki dźwiękowe wymyślone przez Erwina Stache – muzyka, kompozytora i... inżyniera elektronika. Przypominają wózki, nie służą jednak do przewozu osób, tylko do tworzenia muzyki, eksperymentowania z dźwiękiem i aktywności na świeżym powietrzu. Każda dorożka odtwarza utwory na fortepian, marimbę czy inne instrumenty, ale gra tylko, jeśli jest w ruchu. A im szybciej się ją pcha, tym bardziej przyspiesza muzyka. Eksperymentować można grając utwory od tyłu, zapętlając wybrane fragmenty albo zestawiając dźwięki z kilku dorożek. Do wyboru, na ile tylko kondycja pozwoli.

Czytaj więcej: Katowice | „Muzyczne Dorożki” opanują plac przed NOSPR

Wrocław | Mistrz i Magdalena, czyli Herreweghe i Kožená w Narodowym Forum Muzyki

polmicPatronat medialny nad sezonem koncertowym 2021 / 2022 Narodowego Forum Muzyki sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Inspirujący i wybitni w swoich dziedzinach artyści wystąpią we Wrocławiu w Narodowym Forum Muzyki. 8 maja 2022 o godz. 18.00 znamienita czeska śpiewaczka Magdalena Kožená wykona partię mezzosopranu w Pieśni o ziemi – najbardziej osobistej kompozycji Gustava Mahlera. Sam mistrz wykonawstwa historycznego Philippe Herreweghe poprowadzi grającą na kopiach instrumentów pochodzących z epoki Orchestre des Champs-Élysées.

Świętujący 2 maja 75. urodziny maestro Herreweghe zainauguruje występem we Wrocławiu swoją jubileuszową trasę koncertową. Oprócz samego dyrygenta ważną rocznicę celebrować będzie również jego Orchestre des Champs-Élysées, która w tym roku obchodzi 30-lecie działalności. Philippe Herreweghe od ponad czterdziestu lat zajmuje się muzyką barokową. W czasie swojej artystycznej kariery był uczestnikiem rewolucji w podejściu do muzyki dawnej – od wyciągnięcia jej z wykonawczego niebytu w latach siedemdziesiątych po rozwinięcie trwającej do dziś mody na wykonanie dzieł na kopiach instrumentów pochodzących z epoki, w której żył dany kompozytor.

Czytaj więcej: Wrocław | Mistrz i Magdalena, czyli Herreweghe i Kožená w Narodowym Forum Muzyki

Tarnowskie Góry | II Konkurs klawesynowy im. Elżbiety Chojnackiej

POLMICPatronat medialny nad Konkursem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

W dniach 17–19 października 2022 roku Centrum Współczesnej Muzyki Klawesynowej im. Elżbiety Chojnackiej zaprasza do udziału w II Konkursie klawesynowym im. Elżbiety Chojnackiej w Pałacu w Rybnej, który odbędzie w 5. rocznicę śmierci Patronki Konkursu – wybitnej interpretatorki muzyki współczesnej. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II st. oraz studentów studiów licencjackich.

Celem Konkursu jest pielęgnowanie pamięci o Elżbiecie Chojnackiej, popularyzacja literatury klawesynowej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki XX i XXI wieku i obowiązkowym utworem kompozytora polskiego, a także promocja klawesynu współczesnego z dźwigniami pedałowymi do zmian rejestrów. Jest to również okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami i pedagogami, przełamania barier w zakresie wykonawstwa muzyki XX i XXI wieku.

Uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania programu na unikatowym klawesynie zbudowanym specjalnie dla Elżbiety Chojnackiej przez Anthony’ego Sideya, obecnie należącym do Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz. Fundatorem nagrody specjalnej (zestawu publikacji klawesynowych) za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne oraz wydawnictwo Ars Musica.

Czytaj więcej: Tarnowskie Góry | II Konkurs klawesynowy im. Elżbiety Chojnackiej

Kraków | VI Międzynarodowy Festiwal & I Konkurs Duetów Fortepianowych „Duettissimo”

polmic

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC. 

W ramach współpracy z Akademią Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie 29 kwietnia o godz. 19.30 i 30 kwietnia 2022 o godz. 18.00 Filharmonia Krakowska organizuje koncerty – finałowy oraz laureatów – I Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych, jaki odbywa się w ramach szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo!”.

Organizowany przez Katedrę Kameralistyki we współpracy z Katedrą Teorii i Interpretacji Dzieła Muzycznego Akademii Muzycznej w Krakowie festiwal, uznawany jest za wyjątkowe wydarzenie o randze międzynarodowej, które skupia się na tej konkretnie formacji kameralnej, jaką jest duet fortepianowy. Podczas festiwalu zaprezentowały się do tej pory takie duetowe gwiazdy światowego formatu, jak Stenzl Piano Duo, Genova&Dimitrov Piano Duo, Duo Turgeon, Miroirs Piano Duo, Lutosławski Piano Duo, Ravel Piano Duo czy Chopin Piano Duo. W tym roku, w ramach szóstej edycji festiwalu zorganizowany został także I Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych, do którego zgłosiło się w sumie dwadzieścia sześć uznanych duetów fortepianowych, jakie rywalizują w trzech etapach konkursu.

Czytaj więcej: Kraków | VI Międzynarodowy Festiwal & I Konkurs Duetów Fortepianowych „Duettissimo”