Polmic - FB


ogłoszenia

Webinarium: Muzycy w czasach zarazy – o problemach psychologicznych środowiska muzycznego

IMiTCzas pandemii jest szczególnie trudny dla środowiska muzycznego, które mierzy się z utrudnieniami w zakresie pracy artystycznej. Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu wspieraMY zaprasza artystów muzyków na spotkanie, które będzie okazją, by porozmawiać m.in. o problemach psychologicznych, które rodzi ta niecodzienna sytuacja, a także poznać sposoby, które umożliwiają radzenie sobie w sferze emocjonalnej w czasie pandemii. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2020 roku w godz. 18.30–20.00.

Webinarium jest skierowane do artystów, w szczególności do muzyków (absolwentów szkół muzycznych, studentów uczelni muzycznych, wykonawców i teoretyków, nauczycieli szkół muzycznych także kompozytorów i dyrygentów), którzy chcieliby zaczerpnąć wiedzy psychologicznej na temat pracy w swoim zawodzie, poszerzyć wiedzę dotyczącą samorozwoju i samoświadomości oraz podzielić się spostrzeżeniami na temat blasków i cieni swojej pracy zawodowej.

Spotkanie będzie prowadzone przez ekspertki programu wspieraMY – psycholożki dr Małgorzatę Chmurzyńską i dr Małgorzatę Leraczyk ze wsparciem psychoterapeutki Małgorzaty Ziółkowskiej.

Spotkanie – bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych – odbędzie się online na platformie Teams (nie wymaga instalacji).

Aby dodatkowo wesprzeć artystów, Instytut Muzyki i Tańca udostępnia cykl krótkich filmów na temat odporności psychicznej, które są dostępne na Facebooku: https://www.facebook.com/IMITpolska/videos/ 

ZOBACZ: wydarzenie na FB

Jak napisać wniosek do programów MKiDN 2021

IMiTInstytut Muzyki i Tańca zaprasza 25 listopada 2020 roku o 14.00 na bezpłatne szkolenie, które pomoże w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie i realizację projektów w ramach programów MKiDN 2021 Taniec, Muzyka, Muzyczny ślad, Zamówienia kompozytorskie.

Podczas spotkania omówione zostaną:

  • regulaminy programów, 
  • zakres merytoryczny i finansowy projektów,
  • najczęstsze błędy formalne.

Szkolenie potrwa 1,5 godziny. Poprowadzi je Aleksandra Żemła, specjalistka ds. programów ministra w Instytucie Muzyki i Tańca, która odpowie także na pytania najczęściej zadawane w trakcie trwania naboru.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Szkolenie będzie transmitowane na Facebooku Instytutu Muzyki i Tańca i na kanale YouTube.

IX Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr „Costa Barcelona Music Festival”

FW dniach 28 kwietnia – 2 maja 2021 roku w Calella na Costa Barcelonia (Hiszpania) odbędzie się dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr „Costa Barcelona Music Festival”.

Atrakcjami tego katalońskiego regionu są długie plaże z drobnoziarnistym piaskiem, morze z krystalicznie czystą wodą kryjące w swych głębinach podwodne raje oraz rezerwaty przyrody z dziewiczymi krajobrazami we wszystkich odcieniach zieleni. Zatoczki pomiędzy skałami, przepiękna starówka i przyjemny klimat czynią Calellę miejscem szczególnym. Region wokół Calelli, leżącej pomiędzy Barceloną a Gironą, słynie z imponującej spuścizny historycznej i artystycznej. Region ten był ojczyzną oraz inspiracją takich osobistości, jak Montserrat Caballe - światowej sławy śpiewaczki operowej, artysty Salvadora Dalego, czy architekta Antoniego Gaudiego. Koncerty Costa Barcelona Music Festival wzbogacają urlopową atmosferę tego słonecznego wybrzeża o akcenty muzyczne.

M​iędzy​ ​próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz kontakt z innymi uczestnikami festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 28 lutego 2021 roku.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/miedzynarodowy-festiwal-chorow-i-orkiestr-na-costa-barcelona-hiszpania.phtml 

XI Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy „Venezia Music Festival”

FW dniach 12–16 maja 2021 roku w Wenecji i Jesolo (Włochy) odbędzie się jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i Orkiestrowego „Venezia Music Festival”.

Wenecja – miasto kanałów i gondoli. Od 1987 roku Wenecja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dla wielu jest ona najpiękniejszym miastem na świecie, które fascynuje swym bogactwem architektonicznym. Serce Wenecji – Plac św. Marka ze wspaniałą Bazyliką – jest jednym z najładniejszych placów na świecie. Udział w weneckim festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30–45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 15 marca 2021 roku.

Szczegółowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/miedzynarodowy-festiwal-choralny-i-orkiestrowy-w-wenecji-i-jesolo-wlochy.phtml 

Nabór do programu Royal Scottish National Orchestra Composers' Hub 2020

IAMInstytut Adama Mickiewicza zaprasza młodych polskich kompozytorów i kompozytorki do wzięcia udziału w naborze do Royal Scottish National Orchestra Composers’ Hub 2020.

Konkurs skierowany jest do twórców na wczesnych etapach kariery, stanowiąc fantastyczną okazję do komponowania muzyki orkiestrowej czy rozwijania umiejętności i twórczych relacji. We współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza RSNO Composers’ Hub oferuje możliwość udziału w programie jednego polskiego kompozytora / jednej polskiej kompozytorki. Spędzi on / ona sezon 2020/21, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem specjalistów z Royal Scottish National Orchestra.

Aby wziąć udział w naborze koniecznie należy przesłać CV i list motywacyjny w języku angielskim oraz dwa przykłady własnych kompozycji (partytura wraz z materiałem dźwiękowym). Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przyjmowane będą wyłącznie wnioski przesłane pocztą elektroniczną.

Wszystkie szczegółowe informacje, w tym zasady naboru oraz korzyści płynące z udziału w Royal Scottish National Orchestra Composers’ Hub 2020 znajdują się pod adresem: https://iam.pl/pl/rsno-composers-hub-open-call-for-polish-composers