Polmic - FB


ogłoszenia

Otwarta Akademia Muzyczna - Podstawy Wiedzy Muzycznej 2

Do 15 września 2015 roku potrwa nabór na kolejny kurs w ramach Otwartej Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

OAM kontynuuje swoją działalność kursem, który zatytułowany został „Podstawy Wiedzy Muzycznej 2” i skierowany jest do tych osób, które pragną poszerzyć ogólne wiadomości o muzyce. Każdy słuchacz kursu powinien mieć ukończony 18. rok życia, wykazywać predyspozycje do kształcenia muzycznego, potwierdzone uzyskaniem pozytywnego wyniku przesłuchania kwalifikacyjnego oraz wnieść stosowne opłaty. W przypadku obcokrajowców wymagane jest posługiwanie się językiem polskim w stopniu co najmniej dobrym.

Zajęcia odbywać się będą w formule sesyjnej. Sesje organizowane będą w piątki (w ramach kursu odbędzie się 10 czterogodzinnych sesji). Słuchacze będą mieli możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju imprezach artystycznych i naukowych organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w tym m. in. koncertach, spektaklach, sesjach, sympozjach i seminariach naukowych, otwartych wykładach.

Otwarta Akademia Muzyczna (OAM) to propozycja poszerzania swoich kompetencji muzycznych w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, adresowana do każdego, kto chce uzyskać nowe, bądź pogłębić posiadane kompetencje w zakresie wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z uprawianiem muzyki. W ramach OAM Uczelnia zamierza organizować różnorodne kursy. Słuchacz, który postanowi skorzystać z oferty edukacyjnej OAM otrzymuje możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli akademickich i dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Ponadto słuchacze OAM będą mieli możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju imprezach artystycznych i naukowych organizowanych przez Uczelnię, w tym m. in.: koncertach, spektaklach, sesjach, sympozjach i seminariach naukowych, otwartych wykładach.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: www.amuz.wroc.pl/pl/otwarta_akademia_muzyczna/3445/2

BNO ogłasza casting

BNO ogłasza casting Baltic Neopolis Orchestra ze Szczecina i Vasko Vassilev, koncertmistrz Royal Opera House w Londynie poszukują kobiet-muzyków do nowego show muzycznego opartego na biografii Vivaldiego.

Antonio Vivaldi, włoski skrzypek i kompozytor ze święceniami kapłańskimi, nazywany był przez wzgląd na kolor włosów Rudym Księdzem. Taki też tytuł będzie nosiło show z muzyką Vivaldiego oparte na jego biografii produkowane przez Baltic Neopolis Orchestrę. Właśnie rusza casting do udziału w przedsięwzięciu.

W castingu mogą wziąć udział kobiety w wieku pomiędzy 20 a 40 lat grające na instrumentach strunowych lub klawiszowych.

– Poszukujemy skrzypaczek, altwiolistek, wiolonczelistek, kontrabasistek, pianistek oraz gitarzystek grających także na mandolinie – mówi Emilia Goch, dyrektorka Baltic Neopolis Orchestra. – Casting odbywa się przez Internet i dotyczy artystek z całego świata, aby się zgłosić wystarczy przesłać do nas filmik pokazujący umiejętności.

Idealna kandydatka powinna mieć jednak nie tylko umiejętności muzyczne, ale i aktorskie.

– Wybrane artystki zagrają razem Vasko Vassilevem w muzycznym show pt. Red Priest, czyli Rudy Ksiądz, w którym Vasko będzie Vivaldim – dodaje Emilia Goch. – Z przedstawieniem mamy zamiar jeździć po całej Europie, dlatego castingu nie ograniczamy tylko do Polski.

Film wideo pokazujący umiejętności w dowolnym repertuarze nie dłuższy niż 15 min (lub link do filmu), biogram i zdjęcie, zainteresowane castingiem artystki mogą wysyłać do 25 września 2015 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt współfinansowany przez Miasto Szczecin.

Więcej informacji: www.balticneopolis.pl

Nabór do Chóru Filharmonii Częstochowskiej

Oferta
Oferta pracy na cały etat dla śpiewaków - tenorów w Chórze Filharmonii Częstochowskiej.

Zainteresowani mogą kontaktować się e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 691 150 013, 668 198 109.

Nowy kierunek w PWST w Krakowie - reżyseria teatru muzycznego

W roku akademickim 2012/2013 Wydział Reżyserii Dramatu PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie otwiera w ramach kierunku „REŻYSERIA” nową specjalność:

REŻYSERIA TEATRU MUZYCZNEGO”.

Kandydaci zdają egzamin wstępny według procedury przewidzianej dla kandydatów na specjalność „reżyseria teatralna”. Od kandydatów nie jest wymagane wykształcenie muzyczne.

Szczegółowe informacje - na stronie: www.pwst.krakow.pl

Publikacje od POLMICu

Polskie Centrum Informacji Muzycznej oferuje wszystkim chętnym osobom i instytucjom publikacje Związku Kompozytorów Polskich, m.in.: materiały z sesji muzykologicznych, magazyn “Polish Music”. Zainteresowanych prosimy o kontakt - szczególnie zachęcamy biblioteki, szkoły i uczelnie.

Lista publikacji:

 • Gąsiorowska Małgorzata (red.) O Grażynie Bacewicz, Brevis, Poznań 1998
 • Matracka-Kościelny Alicja (red.) Dźwięk, słowo, obraz, myśl - Rozmowy artystów, teoretyków i krytyków sztuki, Muzeum im. A i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku, Stowarzyszenie Ogród Sztuk i Nauk, ZKP, Podkowa Leśna 2001
 • Matracka-Kościelny Alicja (red.) Dźwięk, słowo, obraz, myśl - Wokół kategorii narodowości, wielokulturowości i uniwersalizmu w muzyce polskiej, Stowarzyszenie Ogród Sztuk i Nauk, ZKP, Podkowa Leśna 2002
 • Tarnawska-Kaczorowska Krystyna Giacinto Scelsi – Anahit, Ars Nova, Poznań 1994 (polska) i 1995 (angielska)
 • Tarnawska-Kaczorowska Krystyna Tadeusz Baird. Glosy do biografii, Musica Iagellonica, Kraków 1997
 • Tarnawska-Kaczorowska Krystyna (red.) Florian Dąbrowski, Stefan Kisielewski, Zygmunt Mycielski. Melos, logos, etos, Sekcja Muzykologów ZKP, Warszawa 1987
 • Tarnawska-Kaczorowska Krystyna (red.) Konstanty Ragamey. Oblicza polistylizmu, Sekcja Muzykologów ZKP, Warszawa 1988
 • Tarnawska-Kaczorowska Krystyna (red.) Muzyka źle obecna I, Sekcja Muzykologów ZKP, Warszawa 1989
 • Tarnawska-Kaczorowska Krystyna (red.) Muzyka źle obecna II, Sekcja Muzykologów ZKP, Warszawa 1989
 • Tarnawska-Kaczorowska Krystyna (red.) Tadeusz Baird. Sztuka dźwięku, sztuka słowa, Sekcja Muzykologów ZKP, Warszawa 1984
 • Tarnawska-Kaczorowska Krystyna (red.) Witold Lutosławski. Prezentacje, interpretacje, konfrontacje, Sekcja Muzykologów ZKP, Warszawa 1985
 • Inspiracje w muzyce XX wieku. Materiały z Konferencji Muzykologicznej, Sekcja Muzykologów ZKP, Warszawa 1993
 • Zymer Izabela (red.) Nowa dekada ZKP 1995-2005, POLMIC, Warszawa 2006