Polmic - FB


ogłoszenia różne

XIV Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy nad jeziorem Garda (Włochy)

Lago_di_GardaW dniach 14–18 października 2021 roku we Włoszech odbędzie się XIV Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy nad jeziorem Garda.

Jezioro Garda – najbardziej śródziemnomorskie wśród włoskich jezior alpejskich. Jezioro to zadziwia niezwykłą grą kolorów i świateł, dlatego o każdej porze roku jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i relaksu. Architektura zabudowań Rivy del Garda lub Limone sul Garda położonych nad jeziorem stwarza przepiękne tło dla Lago di Garda Music Festivalu. To czarujące otoczenie daje amatorskim zespołom chóralnym i orkiestrom możliwość przeżycia tutaj niezapomnianego wydarzenia muzycznego.

Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie dowolnego programu (30–45 min.). Przebieg festiwalu oraz liczba koncertów festiwalowych są zależne od ilości i rodzaju uczestniczących chórów i orkiestr. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia. Ostateczny termin zgłoszenia: 31 lipca 2021 roku.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/pl/festiwal-choralny-i-orkiestrowy-nad-jeziorem-garda-wlochy/ 

Przesłuchania do Filharmonii Narodowej: muzyk orkiestrowy tutti – altówka (pełny etat)

FNFilharmonia Narodowa ogłasza przesłuchania na stanowisko „Muzyk orkiestrowy tutti – altówka” (pełny etat). Przewidywany termin przesłuchań: 7 września 2021 – I etap oraz 8 września 2021 – II etap.

Zainteresowani mogą składać podania oraz życiorys artystyczny w Sekretariacie Filharmonii Narodowej – pok. 109, pocztą (na adres: ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa), faksem: 22 55 17 200 lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 22 sierpnia 2021.

Wskazane jest doświadczenie orkiestrowe w specjalności „altówka tutti”.

Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów. Osoba zakwalifikowana do przesłuchania otrzyma indywidualne zaproszenie, zawierające szczegółowe informacje. Filharmonia zapewnia akompaniatora /strój fortepianu a 442 Hz/.

W dokumentach rekrutacyjnych należy umieścić następującą klauzulę: „Wyrażam zgodę, aby Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa, przetwarzała moje dane osobowe, umieszczone w dokumentach przedstawionych przeze mnie podczas procesu rekrutacji w celu przeprowadzenia przesłuchania. Wiem, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę. Wiem, że cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody”.

Program do przesłuchań dostępny jest na stronie www.filharmonia.pl 

Przesłuchania do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa: wiolonczela, skrzypce, klarnet”

POSIPolska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia. Termin nadsyłania zgłoszeń na stanowisko „Wiolonczela tutti” upływa 11 czerwca, „Skrzypce tutti” – 18 czerwca, „Klarnet” – 18 czerwca 2021 roku.

Przesłuchania odbędą się w Studiu S-3 Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59, Warszawa).

Terminy przesłuchań: wiolonczela tutti – 21 czerwca, skrzypce tutti – 28 czerwca, klarnet – 29 czerwca 2021 roku.

Osobom, które pomyślnie przejdą przesłuchania, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa może zaoferować: 

  • umowę o pracę;
  • atrakcyjne wynagrodzenie;
  • pracę pod kierunkiem wybitnych dyrygentów;
  • szeroko zakrojoną edukację artystyczną oraz zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze.

Zgłoszenia można dokonać wyłącznie poprzez stronę internetową: https://bit.ly/2lSyTLU 

Do zgłoszenia należy dołączyć: życiorys w języku polskim i podpisane oświadczenie, które można pobrać na stronie orkiestry.

Kandydat, w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu, zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową lub telefonicznie, najpóźniej na 2 dni przed terminem przesłuchania.

Szczegóły: https://sinfoniaiuventus.pl/wiolonczela-tutti-skrzypce-tutti-klarnet-termin-przesluchan-21-28-29-czerwca-2021/ 

„Scena Muzyki Polskiej” – nabór wniosków do III edycji

IMiTNarodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową w Warszawie ogłasza nabór do trzeciej edycji programu artystycznego „Scena Muzyki Polskiej”. Wyłonione w trybie konkursowym programy z muzyką polską będą prezentowane w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej, a także w innych instytucjach koncertowych w Polsce w sezonie 2021 / 2022. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 15 czerwca 2021 roku.

Kolejna edycja programu ma w założeniu promocję polskich artystów i polskiej twórczości kompozytorskiej, szczególnie mniej obecnej w praktyce koncertowej. Zamiarem twórców programu jest zainspirowanie muzyków do przygotowywania programów koncertów muzyki polskiej, jak również zainteresowanie publiczności polską twórczością kompozytorską, szczególnie mniej znanymi utworami. Budżet edycji programu w sezonie 2021/2022 wynosi 240 tysięcy złotych.

Wnioski należy przysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w terminie do 15 czerwca 2021 włącznie (do godz. 24.00) z imieniem i nazwiskiem solisty lub nazwą zespołu w tytule wiadomości, wyłącznie w wersji elektronicznej w postaci pliku edytowalnego, np. w formacie doc lub docx, wraz z załącznikiem CV artysty lub zespołu, podając jednocześnie link do miejsca, w którym zamieszczono wymagany materiał audio-video. Oprócz tego należy przesłać zeskanowany formularz wypełnionego i podpisanego odręcznie wniosku w formacie pdf.

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję upływa w dniu 8 lipca 2021 roku. Po tym terminie lista projektów zatwierdzonych przez komisję zostanie ogłoszona na stronie internetowej Instytutu, a wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji oficjalnym pismem.

Wzór formularza aplikacyjnego jest dostępny na stronie NIMiT: www.imit.org.pl 

„Dyrygent – rezydent” (sezon 2021/2022) – ruszył nabór wniosków

IMiTNarodowy Instytut Muzyki i Tańca rozpoczyna nabór wniosków do kolejnej edycji programu artystycznego „Dyrygent – rezydent” na sezon 2021/2022. Jego cel to przede wszystkim promocja młodych polskich dyrygentów oraz wzrost liczby wykonań muzyki polskiej. Termin nadsyłania zgłoszeń do edycji programu na sezon 2021/2022 upływa w dniu 15 czerwca 2021 roku.

Program „Dyrygent – rezydent” ma ułatwić start młodym artystom na drodze dyrygentury, stwarzając im możliwość współpracy i bezpośredniego kontaktu z zawodowym zespołem orkiestrowym lub operowym. Jednocześnie, twórcy programu chcieliby zachęcić polskie instytucje koncertowe – orkiestry, filharmonie oraz teatry operowe i muzyczne – do podejmowania współpracy z młodymi dyrygentami. Budżet edycji programu w sezonie 2021/2022 wynosi 180 tysięcy złotych.

Zeskanowany wniosek, podpisany przez osobę upoważnioną, powinien być przysłany wraz z załącznikami a) i b) w terminie do 15 czerwca włącznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tym samym terminie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  należy przesłać transferem internetowym, np. WeTransfer (plik formatu MP4 lub AVI) nagranie audio-video, o którym mowa w punkcie 24 c regulaminu lub link do tego nagrania zamieszczonego w serwisie umożliwiającym odtworzenie materiału bez konieczności rejestracji i podawania hasła (np. YouTube).

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą upływa w dniu 31 czerwca 2021 roku. Po tym terminie lista projektów zatwierdzonych przez komisję zostanie ogłoszona na stronie internetowej Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, a wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji oficjalnym pismem.

Wzory formularzy aplikacyjnych i regulamin dostępne są na stronie internetowej Instytutu: www.imit.org.pl