Polmic - FB


ogłoszenia różne

Światowe Dni Muzyki MTMW Chiny 2021

ISCMPolskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej organizuje Jury Krajowe, które wybierze sześć utworów zarekomendowanych przez Polską Sekcję MTMW na festiwal ISCM World Music Days MTMW, który tym razem odbędzie w Chinach: Szanghaju (17–20 września 2021) oraz Nanning (21–25 września 2021). Regulamin skierowany jest do wszystkich polskich kompozytorów oraz do kompozytorów – obcokrajowców mieszkających w Polsce.

Zgodnie z wytycznymi regulaminu organizatora festiwalu, zgłaszać należy kompozycje skomponowane nie wcześniej, niż w roku 2012. W tegorocznej edycji przewidziano 12 kategorii, w tym: utwory orkiestrowe, utwory na orkiestrę instrumentów chińskich, kwartet smyczkowy, utwory przeznaczone na skład kameralny od 2 do 5 oraz od 6 do 14 instrumentów, kompozycje chóralne, na fortepian solo, na perkusję i muzyka elektroniczna.

W skład Jury krajowego PTMW weszli: Anna Dorota Władyczka – przewodnicząca, Anna Ignatowicz-Glińska, Adam Porębski i Edward Sielicki. Niezależnie od decyzji Jury Krajowego PTMW, kompozytorzy, którzy nie zostaną wybrani przez Jury krajowe, mogą zgłosić jeden utwór indywidualnie, przesyłając go na adres organizatorów Festiwalu.

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza do nadsyłania swoich zgłoszeń na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 marca 2021 roku.

Regulamin dostępny jest na stronie https://ptmw.art.pl/ 

Webinarium: Muzycy w czasach zarazy – o problemach psychologicznych środowiska muzycznego

IMiTCzas pandemii jest szczególnie trudny dla środowiska muzycznego, które mierzy się z utrudnieniami w zakresie pracy artystycznej. Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu wspieraMY zaprasza artystów muzyków na spotkanie, które będzie okazją, by porozmawiać m.in. o problemach psychologicznych, które rodzi ta niecodzienna sytuacja, a także poznać sposoby, które umożliwiają radzenie sobie w sferze emocjonalnej w czasie pandemii. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2020 roku w godz. 18.30–20.00.

Webinarium jest skierowane do artystów, w szczególności do muzyków (absolwentów szkół muzycznych, studentów uczelni muzycznych, wykonawców i teoretyków, nauczycieli szkół muzycznych także kompozytorów i dyrygentów), którzy chcieliby zaczerpnąć wiedzy psychologicznej na temat pracy w swoim zawodzie, poszerzyć wiedzę dotyczącą samorozwoju i samoświadomości oraz podzielić się spostrzeżeniami na temat blasków i cieni swojej pracy zawodowej.

Spotkanie będzie prowadzone przez ekspertki programu wspieraMY – psycholożki dr Małgorzatę Chmurzyńską i dr Małgorzatę Leraczyk ze wsparciem psychoterapeutki Małgorzaty Ziółkowskiej.

Spotkanie – bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych – odbędzie się online na platformie Teams (nie wymaga instalacji).

Aby dodatkowo wesprzeć artystów, Instytut Muzyki i Tańca udostępnia cykl krótkich filmów na temat odporności psychicznej, które są dostępne na Facebooku: https://www.facebook.com/IMITpolska/videos/ 

ZOBACZ: wydarzenie na FB

Jak napisać wniosek do programów MKiDN 2021

IMiTInstytut Muzyki i Tańca zaprasza 25 listopada 2020 roku o 14.00 na bezpłatne szkolenie, które pomoże w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie i realizację projektów w ramach programów MKiDN 2021 Taniec, Muzyka, Muzyczny ślad, Zamówienia kompozytorskie.

Podczas spotkania omówione zostaną:

  • regulaminy programów, 
  • zakres merytoryczny i finansowy projektów,
  • najczęstsze błędy formalne.

Szkolenie potrwa 1,5 godziny. Poprowadzi je Aleksandra Żemła, specjalistka ds. programów ministra w Instytucie Muzyki i Tańca, która odpowie także na pytania najczęściej zadawane w trakcie trwania naboru.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Szkolenie będzie transmitowane na Facebooku Instytutu Muzyki i Tańca i na kanale YouTube.

Nabór do programu Royal Scottish National Orchestra Composers' Hub 2020

IAMInstytut Adama Mickiewicza zaprasza młodych polskich kompozytorów i kompozytorki do wzięcia udziału w naborze do Royal Scottish National Orchestra Composers’ Hub 2020.

Konkurs skierowany jest do twórców na wczesnych etapach kariery, stanowiąc fantastyczną okazję do komponowania muzyki orkiestrowej czy rozwijania umiejętności i twórczych relacji. We współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza RSNO Composers’ Hub oferuje możliwość udziału w programie jednego polskiego kompozytora / jednej polskiej kompozytorki. Spędzi on / ona sezon 2020/21, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem specjalistów z Royal Scottish National Orchestra.

Aby wziąć udział w naborze koniecznie należy przesłać CV i list motywacyjny w języku angielskim oraz dwa przykłady własnych kompozycji (partytura wraz z materiałem dźwiękowym). Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przyjmowane będą wyłącznie wnioski przesłane pocztą elektroniczną.

Wszystkie szczegółowe informacje, w tym zasady naboru oraz korzyści płynące z udziału w Royal Scottish National Orchestra Composers’ Hub 2020 znajdują się pod adresem: https://iam.pl/pl/rsno-composers-hub-open-call-for-polish-composers 

„Projekty w kulturze. Idea, innowacje, biznes” – studia podyplomowe w Collegium Civitas

Collegium CivitasCollegium Civitas i Fundacja MEAKULTURA zapraszają na pierwsze w Polsce studia podyplomowe dla osób zainteresowanych komercjalizacją działań kulturalnych – „Projekty w kulturze. Idea, innowacje, biznes”.

Studia podyplomowe „Projekty w kulturze. Idea, innowacje, biznes” skierowane są do osób pracujących w sektorze kultury bądź zamierzających z nim współpracować. Ich celem jest uzyskanie przez słuchacza kompetencji umożliwiających rozwój projektu bądź organizacji czy instytucji od strony: konceptualnej, biznesowej, ekonomicznej, komunikacyjnej i zarządczej.

Program, opracowany przez dr Marlenę Wieczorek (konsultacja merytoryczna: Tomasz Szymański i Beata Dubiel-Stawska), jest skonstruowany w taki sposób, aby otrzymane narzędzia rozwoju projektów mogły być implikowane w różnych działaniach związanych z kulturą. Autorskie przedmioty są stworzone przez ekspertów praktyków odnoszących sukcesy w sektorze kultury i biznesie. To dzięki nim uczestnictwo w studiach podyplomowych stanie się katalizatorem zmian w sferze tworzenia i rozwoju projektów kulturalnych.

To studia dla pragmatyków i wizjonerów, autorów jednego projektu i profesjonalistów z wieloletnim stażem – wszystkich, którzy wierzą, że kultura może przynosić materialne zyski, nie zatracając swojej misji.

Rekrutacja trwa! Szczegóły na stronie --> https://www.civitas.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/projekty-w-kulturze-idea-innowacje-biznes-podyplomowe