Polmic - FB


ogłoszenia różne

Przesłuchania do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa: „skrzypce” i „flet”

POSIPolska Orkiestra Sinfonia Iuventus Im. Jerzego Semkowa ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowiska: „skrzypce” i „flet”. Przesłuchania będą miały miejsce w Warszawie, w Studiu S-3 Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59).

Przesłuchania na stanowisko „skrzypce” odbędą się 29 września 2020, na stanowisko „flet” – 30 września br.

Osobom, które pomyślnie przejdą przesłuchania Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa może zaoferować: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, pracę pod kierunkiem wybitnych dyrygentów, szeroko zakrojoną edukację artystyczną oraz zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze.

Zgłoszenia można dokonać wyłącznie poprzez stronę internetową https://bit.ly/2lSyTLU 

Do zgłoszenia należy dołączyć życiorys w języku polskim i podpisane oświadczenie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 września 2020 br.

Kandydat, w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu, zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową lub telefonicznie najpóźniej na 2 dni przed terminem przesłuchania.

Program i nuty dostępne są na stronie https://sinfoniaiuventus.pl/skrzypce-flet-termin-przesluchan-29-30-wrzesnia-2020-2/ 

„Muzyka w mediach” – studia podyplomowe w Collegium Civitas

Collegium CivitasCollegium Civitas zaprasza na studia podyplomowe „Muzyka w mediach”. Będzie to wyjątkowa przygoda w towarzystwie muzycznych profesjonalistów, ludzi niesztampowych i pełnych pasji.

* Interesujesz się współczesną kulturą muzyczną?

* Marzysz o pracy dziennikarza, promotora lub krytyka muzycznego?

* Chcesz udoskonalić warsztat dziennikarski w teorii i praktyce?

Program, przygotowany przez najlepszych praktyków w branży we współpracy z Fundacją MEAKULTURA, to oferta dla wszystkich osób zainteresowanych szeroko rozumianą współczesną kulturą muzyczną – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Dzięki studiom będzie można dobrze poznać rynek muzyczny, szczególnie w aspekcie relacji muzyki z mediami.

Więcej szczegółów na: https://bit.ly/2EEq7uq 

Przesłuchania do Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus

logo_amadeusOrkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus ogłasza przesłuchania do grupy II skrzypiec.

Przesłuchania odbędą się 21 września 2020 roku. Podanie wraz z życiorysem artystycznym należy przesłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 14 września br.

Osoba zakwalifikowana do przesłuchania otrzyma indywidualne zaproszenie.

Orkiestra nie zapewnia akompaniatora.

W programie przesłuchań znalazły się następujące utwory:

• W.A. Mozart – I cz. dowolnego Koncertu z Kadencją

• J.S. Bach – jednak z części Sonaty lub Partity na skrzypce solo

• dowolny utwór romantyczny

Dodatkowe informacje – na stronie https://amadeus.pl/przesluchania-2 

Przesłuchania do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa: kontrabas i fagot

POSIPolska Orkiestra Sinfonia Iuventus Im. Jerzego Semkowa ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowiska: „kontrabas” i „fagot”. Przesłuchania będą miały miejsce w Warszawie, w Studiu S-3 Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59).

Przesłuchania na stanowisko „kontrabas” odbędą się 29 września 2020, na stanowisko „fagot” – 30 września br.

Osobom, które pomyślnie przejdą przesłuchania, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa może zaoferować: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, pracę pod kierunkiem wybitnych dyrygentów, szeroko zakrojoną edukację artystyczną oraz zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze.

Zgłoszenia można dokonać wyłącznie poprzez stronę internetową https://bit.ly/2lSyTLU 

Do zgłoszenia należy dołączyć: życiorys w języku polskim oraz podpisane oświadczenie (do pobrania na stronie https://sinfoniaiuventus.pl/kontrabas-fagot-termin-przesluchan-29-30-wrzesnia-2020/

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 września 2020.

Kandydat, w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu, zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową lub telefonicznie najpóźniej na 2 dni przed terminem przesłuchania.

Program i nuty dostępne są na stronie https://sinfoniaiuventus.pl/kontrabas-fagot-termin-przesluchan-29-30-wrzesnia-2020/ 

X Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy w Badenii

Badenia_Advent_Music_FestivalX Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy w Badenii (Niemcy) odbędzie się w dniach 3–6 grudnia 2020 roku.

Baden-Baden – czarujące miasto w Szwarcwaldzie. Już Rzymianie doceniali i korzystali z tutejszych gorących źródeł. Niezwykła okolica Szwarcwaldu, liczne wille pięknych i bogatych, uzdrowiska ze źródłami termalnymi, czwarty co do wielkości teatr festiwalowy „Festspielhaus“ na świecie oraz kasyno światowej sławy kreują atmosferę uzdrowiska międzynarodowego. Właśnie tutaj, gdzie występowało już wielu artystów światowej sławy, odbywają się głównie koncerty Badenia Advent Music Festivals.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie adwentowo bożonarodzeniowego programu (30-45 min.) - dla zespołów chóralnych - i wykonanie klasycznego programu (30–45 min.) - dla orkiestr. Przebieg wydarzenia oraz liczba koncertów festiwalowych są zależne od liczby i rodzaju uczestniczących chórów i orkiestr. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia. Ostateczny termin zgłoszenia: 30 września 2020 roku.

Szczegóły – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/miedzynarodowy-festiwal-choralny-i-orkiestrowy-w-badenii-niemcy.phtml