Polmic - FB


ogłoszenia różne

VI Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr „Budapest Music Festival”

bW dniach 30 czerwca - 4 lipca 2021 roku w Budapeszcie (Węgry) odbędzie się szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr „Budapest Music Festival”.

Budapeszt – jedno z najpiękniej położonych miast Europy. Nikt z odwiedzających stolicę Węgier nie potrafi oprzeć się jej urokowi. To miasto jednocześnie oczarowuje, imponuje i fascynuje. Dunaj dzieli tę metropolię na górzystą Budę i równinny Peszt. Do najciekawszych atrakcji należą: Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Zamek Królewski, Wzgórze Zamkowe, cytadela i budynek Parlamentu. To tutaj, „nad pięknym, modrym Dunajem”, odbywa się Budapest Music Festival. Udział w Festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 15 kwietnia 2021 roku.

Więcej – na stronie https://www.mrf-musicfestivals.com/miedzynarodowy-festiwal-chorow-i-orkiestr-w-budapeszt-wegry.phtml 

Filharmonia Narodowa: przesłuchania na stanowisko muzyk orkiestrowy – perkusja (pełny etat)

FNUWAGA: PRZESŁUCHANIA ODWOŁANE!
Nowe terminy zostaną podane przez Filhramonię Narodową po unormowaniu się sytuacji epidemiologicznej.

Filharmonia Narodowa ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyk orkiestrowy – perkusja (pełny etat). Przewidywany termin przesłuchań: 17 czerwca 2020 godz. 14:00 – I etap oraz 18 czerwca 2020 godz. 14:00 – II etap.

Zainteresowanych prosimy o złożenie podania oraz życiorysu artystycznego w Sekretariacie Filharmonii Narodowej – pok. 109, pocztą na adres: ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa, faksem: 22 55 17 200 lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 1 czerwca 2020.

Wymagane jest doświadczenie w specjalności muzyk orkiestrowy perkusista. Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów. Osoba zakwalifikowana do przesłuchania otrzyma indywidualne zaproszenie, zawierające szczegółowe informacje. Filharmonia zapewnia akompaniatora. Dopuszczane jest granie na własnych małych instrumentach (bęben, trójkąt, tamburyn, talerze, kastaniety).

Prosimy umieścić w dokumentach rekrutacyjnych następującą klauzulę: Wyrażam zgodę, aby Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa, przetwarzała moje dane osobowe, umieszczone w dokumentach przedstawionych przeze mnie podczas procesu rekrutacji w celu przeprowadzenia przesłuchania. Wiem, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę. Wiem, że cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody. Więcej informacji można uzyskać w Sekretariacie Filharmonii Narodowej, tel. 22 55 17 102 lub 103.

UWAGA: Kandydaci, którzy przejdą do drugiego etapu przesłuchań będą proszeni o przygotowanie fragmentu utworu z akompaniamentem. Nuty tego utworu będą rozdawane dwie godziny przed rozpoczęciem drugiego etapu przesłuchań. Każdemu z uczestników przysługuje dziesięciominutowa próba z akompaniatorem.

Nuty wszystkich utworów będą dostępne w późniejszym terminie.

ZAŁĄCZNIKI: Obowiązek informacyjny dla Kandydata

Czytaj więcej: Filharmonia Narodowa: przesłuchania na stanowisko muzyk orkiestrowy – perkusja (pełny etat)

Filharmonia Narodowa: przesłuchania na stanowisko muzyk orkiestrowy – I głos (kontrabas – pełny etat)

FNUWAGA: PRZESŁUCHANIA ODWOŁANE!
Nowe terminy zostaną podane przez Filhramonię Narodową po unormowaniu się sytuacji epidemiologicznej.

Filharmonia Narodowa ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyk orkiestrowy – I głos (kontrabas – pełny etat). Przewidywany termin przesłuchań: 1 czerwca 2020 g. 9:00 – I etap oraz 2 czerwca 2020 g. 16:00 – II etap.

Zainteresowanych prosimy o złożenie podania oraz życiorysu artystycznego w Sekretariacie Filharmonii Narodowej – pok. 109, pocztą na adres: ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa, faksem: 22 55 17 200 lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 18 maja 2020.

Wskazane jest doświadczenie w specjalności kontrabas I głos. Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów. Osoba zakwalifikowana do przesłuchania otrzyma indywidualne zaproszenie, zawierające szczegółowe informacje. Filharmonia zapewnia akompaniatora /strój fortepianu a 442 Hz/.

Program do przełuchań:

ETAP 1
• Karl Ditters von Dittersdorf – Koncert D-dur: część I z kadencją H.K. Grubera (edycja Tischer-Zeitz)
• J. S. Bach – IV Suita wiolonczelowa „Sarabanda” opracowanie na kontrabas Tadeusz Pelczar wydanie PWN (wykonanie bez powtórek)
• Orkiestrówki wg załącznika (Uwaga: wszystkie orkiestrówki grane bez używania 5-struny c!!!)

ETAP 2
• Siergiej Kusewicki – Koncert op. 3 (strój orkiestrowy), cz. I z towarzyszeniem fortepianu
• J. S. Bach – III Suita wiolonczelowa „Gigue”, opracowanie na kotrabas Tadeusz Pelczar, wydanie PWM (wykonanie bez powtórek)
• Orkiestrówki wg załącznika (Uwaga: wszystkie orkiestrówki grane bez używania 5-struny c!!!)

Prosimy umieścić w dokumentach rekrutacyjnych następującą klauzulę: Wyrażam zgodę, aby Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa, przetwarzała moje dane osobowe, umieszczone w dokumentach przedstawionych przeze mnie podczas procesu rekrutacji w celu przeprowadzenia przesłuchania. Wiem, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę. Wiem, że cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody.

Więcej informacji można uzyskać w Sekretariacie Filharmonii Narodowej, tel. 22 55 17 102 lub 103.

ZAŁĄCZNIKI: Materiał orkiestrowy na przesłuchania; Obowiązek informacyjny dla Kandydata

Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze: przesłuchania skrzypków

FZFilharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze 25 maja 2020 roku organizuje przesłuchania skrzypków.

W programie przesłuchania znalazły się: I. S. Bach – jedna część dowolnej sonaty lub partity BWV 1001 – 1006; W. A. Mozart – I część Koncertu G-dur, D-dur lub A-dur z kadencją; utwór dowolny o charakterze wirtuozowskim na skrzypce solo lub z towarzyszeniem fortepianu; partie orkiestrowe:

  • J. Brahms – I Symfonia c-moll;
  • P. Czajkowski – V Symfonia e-moll;
  • W. A. Mozart – Symfonia Es-dur nr 39 KV 543, cz. III i IV;
  • G. Rossini – Uwertura do opery Wilhelm Tell;
  • B. Smetana – Uwertura do opery Sprzedana narzeczona.

Filharmonia Zielonogórska zapewnia akompaniatora.

Zgłoszenie powinno zawierać życiorys zawodowy z opisem osiągnięć artystycznych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 15 maja 2020 roku.

Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela inspektor orkiestry. Kontakt: +48/728 316 406, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Pliki do pobrania dostępne są na stronie: http://filharmoniazg.pl/przesluchania-skrzypkow/ 

II „Scena dla Muzyki Polskiej” – sezon 2020/2021

IMiTInstytut Muzyki i Tańca, we współpracy z Filharmonią Narodową w Warszawie ogłasza drugą edycję programu artystycznego „Scena dla Muzyki Polskiej”. Termin nadsyłania zgłoszeń do edycji programu na sezon 2020/2021 upływa w dniu 13 marca 2020 roku.

„Scena dla Muzyki Polskiej” to program Instytutu Muzyki i Tańca przeznaczony dla polskich artystów wykonawców, realizowany we współpracy z Filharmonią Narodową i instytucjami artystycznymi w kraju. Wyłonione w trybie konkursowym programy z muzyką polską będą prezentowane w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej i powtarzane w innych miastach w Polsce. Celem programu jest promocja polskich artystów i polskiej twórczości kompozytorskiej, szczególnie mniej obecnej w praktyce koncertowej.

Główne cele programu to inspirowanie muzyków do przygotowywania programów koncertów muzyki polskiej i zainteresowanie publiczności dziełami polskich twórców. Oczekiwanym rezultatem programu jest popularyzacja polskiej twórczości kompozytorskiej oraz promocja polskich artystów wykonawców. Budżet edycji programu w sezonie 2020/2021 wynosi 240 tysięcy złotych.

Regulamin i wzór formularza aplikacyjnego dostępne są na stronie https://imit.org.pl/programy/departament-muzyki/4378