Polmic - FB


ogłoszenia różne

VI Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr „Budapest Music Festival”

bW dniach 29 czerwca - 3 lipca 2022 roku w Budapeszcie (Węgry) odbędzie się szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr „Budapest Music Festival”.

Budapeszt – jedno z najpiękniej położonych miast Europy. Nikt z odwiedzających stolicę Węgier nie potrafi oprzeć się jej urokowi. To miasto jednocześnie oczarowuje, imponuje i fascynuje. Dunaj dzieli tę metropolię na górzystą Budę i równinny Peszt. Do najciekawszych atrakcji należą: Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Zamek Królewski, Wzgórze Zamkowe, cytadela i budynek Parlamentu. To tutaj, „nad pięknym, modrym Dunajem”, odbywa się Budapest Music Festival. Udział w Festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 15 kwietnia 2022 roku.

Więcej - na stronie https://www.mrf-musicfestivals.com/pl/miedzynarodowy-festiwal-chorow-i-orkiestr-w-budapeszt-wegry/ 

Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

FŁZarząd Województwa Łódzkiego Uchwałą nr 117/22 z dnia 21 lutego 2022 roku ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Oferty należy składać do dnia 8 kwietnia 2022 roku do godz. 16:00.

Celem konkursu jest wyłonienie kandydata na stanowisko dyrektora Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina – instytucji kultury współprowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Łódzkiego, na czas określony, tj. do dnia 31.08.2027 r. w oparciu o zasady określone w art. 16 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 194).

Pod ocenę merytoryczną Komisji będzie poddawany przede wszystkim autorski program działania instytucji, jak również inne wymagane kwalifikacje. Przewidywany termin rozpatrzenia ofert oraz zakończenia postępowania konkursowego: 19 sierpnia 2022.

Regulamin oraz załączniki dostępne są na stronie https://bip.lodzkie.pl/ogloszenia/pwu/nabor-na-stanowiska-kierownicze-w-jednostkach-podleglych/item/12062-konkurs-na-kandydata-na-stanowisko-dyrektora-filharmonii-%C5%82%C3%B3dzkiej-im-artura-rubinsteina 

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Filharmonii Sudeckiej

FSZarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu. Oferty należy przesyłać do dnia 28 marca 2022 roku.

Kwalifikacje wymagane od kandydata przystępującego do konkursu:

1) wykształcenie wyższe magisterskie artystyczne lub w zakresie nauk humanistycznych lub społecznych;

2) minimum 5-letnie doświadczenie pracy w instytucji kultury, organizacji pozarządowej działających w obszarze kultury;

3) minimum 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem;

4) spełnianie warunków zdrowotnych niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym,

5) korzystanie z pełni praw publicznych i posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

6) niekaralność zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 289),

7) terminowe złożenie pełnego kompletu wymaganych dokumentów, określonych w pkt IV Ogłoszenia.

Więcej informacji - na stronie https://umwd.dolnyslask.pl/kultura/aktualnosci/artykul/zarzad-wojewodztwa-dolnoslaskiego-oglasza-konkurs-na-kandydata-na-stanowisko-dyrektora-filharm/ 

Załączniki do pobrania:

Łódź | Warsztaty wokalne w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów

Warsztaty Wokalne4 i 5 marca 2022 Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi organizuje indywidualne lekcje dla osób chcących rozwinąć swoje umiejętności wokalne. Szczególnie zaprasza osoby pochodzenia ukraińskiego i białoruskiego oraz osoby należące do mniejszości narodowych.

Każdy z zakwalifikowanych uczestników będzie mógł wziąć udział w godzinnej, bezpłatnej lekcji z pedagogiem śpiewu oraz pianistą Akademii. Prowadzący określi rodzaj głosu, doradzi w zakresie doboru repertuaru i wyboru dalszej drogi rozwoju.

Warunkiem udziału w lekcji jest przesłanie do dnia 20 lutego 2022 na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  nagrania wykonanego przez siebie utworu w formie mp3 lub mp4 wraz z krótką informacją o sobie.

Osoby zakwalifikowane do lekcji wokalnych otrzymają wiadomość e-mail do dnia 24 lutego 2022 wraz z propozycją terminu lekcji oraz dokładnym adresem, gdzie odbędzie się lekcja.

Spośród nadesłanych nagrań zostanie wyłonione dziesięć najlepszych i ich autorzy zostaną zakwalifikowani jako czynni uczestnicy warsztatów.

Więcej: http://www.amuz.lodz.pl/pl/aktualnosci/2022/156479-warsztaty-wokalne 

XI Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy w Wenecji i Jesolo

FW dniach 18–22 maja 2022 roku w Wenecji i Jesolo (Włochy) odbędzie się jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i Orkiestrowego w Wenecji i Jesolo.

Wenecja – miasto kanałów i gondoli. Od 1987 roku Wenecja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dla wielu jest ona najpiękniejszym miastem na świecie, które fascynuje swym bogactwem architektonicznym. Serce Wenecji – Plac św. Marka ze wspaniałą Bazyliką – jest jednym z najładniejszych placów na świecie. Udział w weneckim festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30–45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 15 marca 2022 roku.

Szczegółowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/pl/festiwal-choralny-i-orkiestrowy-w-wenecji-i-jesolo-wlochy/